shaqiri
0

“Shaqiri bëri mirë që zgjodhi Interin”

Xherdan Shaqiri ka marrë lëvdata për zgjedhjen që bëri, për t’iu bashkuar Interit. Është ish-lojtari i mirënjohur i Zvicrës, Stephane Chapuisat, që e ka lavdëruar. “Për Shaqirin, Interi është një zgjedhje e duhur”, ka deklaruar ai për n24.de. Chapuisat vite më parë ishte lojtari më i mirë i Zvicrës. Ai për tetë vjet (1991-1999) ka […]
 • Pena e Flakes
  0

  Irena Gjoni fituese e çmimit të orës letrare

  Irena Gjoni fituese e çmimit të orës letrare Me Orën e madhe letrare dhe shpalljen e rezultateve të konkursit shpërblyes, mbrëmë në Gjilan ka përfunduar “Pena e Flakës”, që është njëra prej katër shtyllave kryesore të manifestimit shumëkulturor “Flaka e Janarit”, që mbahet në këtë qytet prej 24 vitesh, në nderim të heronjve, dëshmorëve dhe […]
 • kim-mehmeti-n-euml-maqedoni-po-zhduken-gjurm-euml-t-e-shqiptarizm-euml-s_hd
  0

  Kim Mehmeti: Pushtetarët nuk do t’i shpëtojnë mallkimit të popullit

  Shkrimtari dhe publicisti nga Maqedonia Kim Mehmeti ka reaguar lidhur me protestat në Kosovë. Ai tha se pushtetarët që prangosin të zgjedhurin e popullit (duke iu referuar kryetarit të Prishtinës, Shpend Ahmeti), kurrë nuk do mund t’i shpëtojnë mallkimit të popullit. Më poshtë mund ta lexoni postimin e plotë të Mehmetit: “Ia lidhën duart kryetarit […]
 • utobus
  0

  Tmerr:Sa ma larg Kosoves

  Nuk kanë të ndalur ikjet masive të qytetarëve të Kosovës drejt shteteve evropiane. Numri i kosovarëve që kërkojnë të largohen nga shteti, është aq i madh saqë edhe në orët e paradites të shumtë janë ata që presin në radhë për të siguruar një biletë autobusi deri në Beograd, e për të vazhduar pastaj rrugëve […]
 • dikovic_249706
  0

  FDH akuzon shefin e Armatës Serbe Dikoviq-in

  Edhepse tashmë mediat ndërkombëtare duke filluar nga agjensitë botërore të lajmeve- Reuters, AP, AFP, DPA, APA etj. vazhdojnë të raportojnë gjerësisht për akuzat e rënda që Fondi për të Drejtën Humanitare me seli në Beograd zbuloi dokumente që tregojnë se shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë së Serbisë, Lubisha Dikoviq, është përgjegjës direkt për […]