Archives post

Bitcoin fillon të bie edhe më shumë

Një fillim mjaft i keq për tregun e kripto-valutës po përkeqësohet me kalimin e kohës, dhe sot monedhat gjithnjë e më të...

Shpërndahen pakot me artikuj ushqimor për familjet në kushte të vështira

niciativa Qytetare e Zhegrës (IQZH), po e vazhdon aktivitetin e shpërndarjes së ndihmave mujore me artikuj ushqimor, që i filloi tani e...

Policët e njësisë patrolluse gjatë orarit të punës në gjumë

Zyrtarët policorë jo rrallë herë janë fotografuar duke fjetur në veturat zyrtare gjatë orarit të punës. Gazeta Insajderi ka...

Ramush Haradinaj pritet shumë shpejt të marr vizën për në Amerikë

Ambasada amerikane së shpejti do ta pajisë me vizë kryeministrin e Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj. Burimet e Indeksonline...

Instagram sapo ka prezantuar një opsion të ri “të ftohtë” për Stories – këtu është se si të përdoret

Historitë e Instagram kanë përjetuar përsëri një ndryshim të ri që do ta bënte jetën më të lehtë për shumë Instagram sapo ka...

Skandali i ngadalësimit të iPhone sapo është kthyer në një katastrofë të plotë për Apple

Apple kohët e fundit ka konfirmuar se ka ngadalësuar versionet e mëparshme të modelit të iPhone për të zgjatur jetën e tyre dhe...

Edhe një njohje e re për Shtetin e Kosovës

“Sapo më mbërriti edhe zyrtarisht rikonfirmimi i Guinea Bisaut se ky shtet e njeh Kosovën, ndërsa ndonjë media jonë vazhdon ende...

Bashkimi Evropian do të humbë fokusin nga procesi i liberalizimit të vizave ndaj Kosovës thotë Ministrja e Integrimeve Evropiane në Qeverinë e Kosovës, Dhurata Hoxha.

Ministrja e Integrimeve Evropiane në Qeverinë e Kosovës, Dhurata Hoxha tha për Radion Evropa e Lirë se spektri politik në Kosovë...

Janë larguar dhe pengesat tjera nga ana e “Kafiterive”në lagjen Dardania 1

Janë larguar dhe pengesat tjera nga ana e “Kafiterive”në lagjen Dardania 1 deshirojmë ti falemderoj te gjitha kafiterit te cilat...

Gjilanasit vazhdojnë traditën e sukseseve edhe në Olimpiadën e X-të matematike të Kosovës

Shoqata e Matematikanëve të Kosovës (SHMK), sot më 01/02/2018 në Prishtinë, shpalli rezultatet përfundimtare të Olimpiadës së X...