Archives post

LDK, qe 28 vjet asht në lidhje speciale me Amerikën e shtetet mike të Europës dhe në koordinim me ta, sot e kemi shtetin tonë

Sot kur BE lansoi strategjinë për Ballkanin Perëndimor dhe integrimet europiane, Brukseli, Washingtoni dhe miqtë tanë n’krejt...

Ambasadori Ruairi O’Connell pritet në takim në Lëvizjen VETËVENDOSJE!

Në selinë qendrore të Lëvizjes VETËVENDOSJE! në Prishtinë, sot, kryetari i VETËVENDOSJE!-s, Albin Kurti, së bashku me kryetarin e...

Kosova ka një varg arritjesh të cilat do të duhej të njihen dhe pranohen nga Bashkimi Evropian

Në strategjinë për Zgjerim të BE-së për gjashtë vendet e Ballkanit Perëndimor të publikuar sot nga Komisioni Evropian, Republika e...

Ambasadorja e Kosovës Vlora Citaku i del në mbrojtje Atifete Jahjagës

Zonja dhe zoterinj, Është kënaqësi dhe nder i veçantë për mua që jam sot këtu me ju. Ju falemnderit për këtë mundësi që të...

Ballkani Perëndimor është një pjesë gjeografike e Evropës, vendet ndajnë të njëjtat interesa dhe histori

– Shefi i politikës së jashtme të BE dhe nënkryetari i KE Federica Mogerini dhe komisioneri i zgjerimit Johannes Hahn paraqitën...

Zyrtarizohet përballja më interesante e rrethit të katërt të DigitAlb Kupës së Kosovës!

Njëri ndër duelet më interesante të rrethit të katërt të DigitAlb Kupës së Kosovës pritet të zhvillohet në Therandë ndërmjet...

Behgjet Pacolli niset për lutjet e mengjesit

Rrugës për Washnigton Dc, për lutjet e mengjesit dhe takime me rëndësi për fuqizimin e partneritetit tê Kosovës me aleatët Shkruna...

Greqia mund ta njohë Kosovën për disa arsye

Greqia mund ta njohë Kosovën për disa arsye, po ia kërkoi këtë Uashingtoni, shkruan Sputnjiku prorus sot, kur bëhet prezantimi i...

Edhe nëse nuk kemi pasur ndonjë kontakt me BITCOIN, kompjuteri ynë mund të shkarkohet nga sulmuesit.

Edhe nëse nuk kemi pasur ndonjë kontakt me bitcoin, kompjuteri ynë mund të shkarkohet nga sulmuesit që duan të grumbullojnë bitcoin...

Kolona të gjata të makinave po presin në Qytetin tonë të Gjilanit

Kolona të gjata të makinave po presin në Qytetin tonë Qytetarët e Gjilanit po ankohen se këto tollovi në komunikacion po u krijojnë...