Archives post

Franca ndalon përdorimin e celularit në makinë

Franca ka ndërmarrë një hap të rëndësishëm për të parandaluar aksidentet në rrugë. Mësohet se në këtë shtet po ndryshohet...

Nazmi Musa ish drejtori i arsimit ne Gjilan ka reaguar sot ndaj shkrimit ne media

Nazmi Musa ish drejtori i arsimit ne Gjilan ka reaguar sot ndaj shkrimit ne media: MOS I RREHNI DAULLET SE POPULLI ESHTE GJYKATESI ME I...

Arsenali ia ofroi Sanchezin Realit, por Zidane i tha JO

Arsenali ia ofroi Real Madridit sulmuesin Alexis Sanchez, por trajneri Zinedine Zidane e refuzuar atë. Gazeta britanike “Daily...

Jemi krenarë me të kaluarën tonë dhe thellësisht të përkushtuar në rrugën tonë euroatlantike.

Me bashkatdhetarët tanë në Kroaci, përfaqësues diplomatikë e zyrtarë të shtetit kroat, shënuam 10 vjetorin e shtetit tonë. Më...

Hashim Thaçi : Mbrëmë u ritakuam sërish në Uashington, me të gjithë ata që dikur luftuan për lirinë, pavarësinë e Kosovës

Mbrëmë u ritakuam sërish në Uashington, me të gjithë ata që dikur luftuan për lirinë, pavarësinë e Kosovës dhe që ndihmuan në...

Behgjet Pacolli : Takova ministrin e jashtëm të Filipineve

Behgjet Pacolli përmes një postimi në Facebook shkruan dhe me këtë postim ka publikuar disa foto : Në lutjet e mëngjesit në...

Fjalimi i Albin Kurtit në Kuvendin e Kosovës për lirimin e katër aktivistëve

Viti 2015 pat nisur me protestat e janarit që kanë shpier në shkarkimin e ministrit të atëhershëm Jabllanoviq. Viti 2015 u përmbyll...

Deputeti i LDK-së tregon se pse e lëshuan seancën e Kuvendit

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Haxhi Avdyli, ka treguar arsyen e lëshuarjes së seancës së Kuvendit nga deputetët e...

Bordi i AZhR Lindje kërkon mbështetjen financiare të Zyrës së BE’së dhe Qeverisë për vazhdimin e funksionimit

Nën udhëheqjen e kryesuesit të bordit të Agjencisë për Zhvillim Rajonal – Lindje, Lutfi Haziri, njëherësh kryetar I Komunës së...

Ja cili është viti për liberalizimin e vizave sipas Dedës nëse nuk zgjidhet demarkacioni në Shkurt

Deputeti i “Alternativës”, Ilir Deda ka thënë se çështja e demarkacionit në mes Kosovës dhe Malit të Zi duhet të zgjidhet...