Archives post

Lutfi Haziri : Ngushëllon Famijen Matoshi

Me dhembje të madhe e pranova lajmin për ndarjen nga jeta të regjisorit të mirënjohur kosovar, Nuhi Matoshi. Nuhi Matoshi do mbahet...

Flm kryetar z.Haziri që e nise dhe e perfundove projektin më madhor për anamoravën!

Flm kryetar z.Haziri qe e nise dhe e perfundove projektin me madhor per anamoraven! Të nderuar/a gjilanas/e, autostrada po bëhet, në...

Haradinaj: Nuk ka shqiptar që nuk e do flamurin kombëtar

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë sot në mbledhjen e qeverisë se ka kërkuar që flamuri i Kosovës të vendoset në...

Ministri Pal Lekaj, shpalos detaje rreth projektit të autostradës Prishtinë-Gjilan

Ministri i infrastrukturës Pal Lekaj dhe zëvëndësministri Rexhep Kadriu, kanë mbajtur një konferencë për gazetarë, pas interesimit...

Ndahen 600 mijë euro për festimet e pavarësisë

Qeveria e Kosovës ka ndarë 600 mijë euro për shënimin e 10 vjetorit të Pavarësisë. Këto mjete janë ndarë nga Fondi i Rezervave...

Këshilli i Prindërve kundërshton grevën që do të mbahet nesër

Këshilli i Prindërve të Kosovës ka reaguar pas apelit të SBASHK-ut drejtuar prindërve dhe nxënësve për grevën njëorëshe që do...

Haradinaj kërkon që flamuri i Kosovës të vendoset pranë flamurit kombëtar

Flamuri shtetëror i Kosovës është raportuar se gjatë ditës së sotme do të vendoset afër rrethit ku momentalisht valëvitet ai i...

Haziri në Tel Aviv paraqet shembullin e Gjilanit

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi haziri, njëherësh anëtar i bordit të Agjensionit Europian për Zhvillim të Demokracisë Lokale...

Sindikata thirrje nxënësve: Nesër mos shkoni në shkollë

Sindikata e Bashkuar e Arsimit të Kosovës, përmes një komunikate për media, u ka bërë thirrje nxënësve që nesër në orën e...

Hashim Thaçi : Sot pranova një letër urimi nga Presidenti i SHBA-së

Sot pranova një letër urimi nga Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, në prag të shënimit të dhjetëvjetorit të pavarësisë. E...