Archives post

Gjilani po e shënon me koncert të madh festiv 10-vjetorin e Republikës

Pas homazheve tek varrezat e dëshmorëve, vënies së pllakës në objektin e Bashkësisë Islame në shenjë falënderimi për...

Afrim Kqiku (Foto Fari), meritueshëm i shpallur sot “Qytetar Nderi”

Shefik Surdulli Është festë, e në festë njeriu shpërfaqë ndjenja gëzimi dhe krenarie, por dosido reflekton edhe ndjenjë dhimbjeje...

“Qytetar Nderi” tri personalitete të kësaj ane: Hasan Mala, Hafiz Gagica dhe Afrim Kqiku.

Jam i lumtur që sot kuvendarët e Gjilanit kanë përkrahur në mënyrë unanime inicimin tim duke shpallur “Qytetar Nderi” tri...

Kryetari Haziri : Ditëlindja e përbashkët e Pavarsisë së Kosovës

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka pritur sot në takim feste dhe urimi Vanessa Dubovën, vajzën dhjetë vjeçare nga...

Ramush Haradinaj : Kënaqësi ta pres yllin e përmasave botërore

Përmes një postimi në Facebook Haradinaj është shprehur i kënaqur me ardhjen e Rita Orës në Kosovë ku ai Ritës i dhuroi një...

Lutfi Haziri : Fëmijët e komunës sonë dhe të Republikës sonë të jetojnë më mirë në një Kosovë më të zhvilluar

Të gjithë qytetarëve të Gjilanit dhe bashkatdhetarëve kudo që janë ua uroj 10-vjetorin e pavarësisë. Në shenjë respekti për...

Ish-presidenti i ShBA-ve, George W. Bush përmes një mesazhi ka uruar gjithë shqiptarët me rastin e 10 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës

Përshëndetje për qytetarët e Kosovës derisa festoni 10 vjetorin e Deklaratës së Pavarësisë. Në vitin 2008, Presidenti Sejdiu ra...

Gazetari i Radio Dukagjinit i propozon martesë Rita Orës

Këngëtarja me famë botërore ka ateruar sot në mesditë në Aeroportin e Prishtinës, kurse më pas ka mbajtur edhe një konferencë...

Sot Kosova ka festën më të madhe, ditën e Pavarësisë.

Sot Kosova ka festën më të madhe, ditën e Pavarësisë. Dhjetë vjet më parë realizuam ëndrrën e madhe që krahas lirisë, Kosova...

11 fakte rreth ditës të shpalljes së Pavarësisë të Kosovës

17 shkurti i vitit 2008 kishte qenë një ndër ditët më të ftohta të vitit, mirëpo kjo nuk i kishte ndaluar qytetarët të dalin dhe...