Archives post

Skandaloze: Arbnor Morina ofendon rëndë tifozët ” Skifterat ” ( VIDEO )

Gjilani është eliminuar nga Kupa e Kosovës pasi është mposhtur nga Vushtria në ndeshjen çerekfinale që u zhvillua sot në Ferizaj....

Skifterat i drejtohen Arbnor Morinës

Kontrata morale me Arbnor Morinën !! Vërtet ne të mbështetëm pakufishëm,me të gjitha forcat tona,në të shumtën e rasteve duke...

7 Marsi, përjetimi dhe detyra

Përjetimi im për 7 Marsin nuk ndryshon shumë prej të rriturve të tjerë, që e kujtojnë me mall fëmijërinë e tyre, me një...

Caktohet masa e ekzaminimit psikiatrik ndaj të pandehurit P. C.

Gjykata Themelore në Gjilan ka caktuar masën e ekzaminimit psikiatrik në Institutin e Psikiatrisë Forenzike të Kosovës për të...

Haziri vendos pllakën e falënderimit në shkollën “Selami Hallaqi”, e cila shërbeu për organizimin e jetës paralele në vitet 90-ta

Në shenjë falënderimi për kontributin e gjeneratava të tëra të arsimtarëve dhe të dy ish drejtorëve të shkollës “Selami...

Pas një mosmarrëveshja rreth një huaje vjen deri te rrahja mes tyre

Më 06 mars, rreth orës 17:00, Policia e Kosovës në Gjilan ka pranuar një informatë rreth një rasti “Lëndim i rëndë trupor”....

Gjilani në mënyrë madhështore shënon Ditën e Mësuesit

Me një manifestim madhështor, Komuna e Gjilanit e ka shënuar 7 marsin, Ditës së Mësuesit, në kampusin e shkollave të mesme, me...

Nga mbledhja e Komisionit për të Drejtat, Interesat e Komuniteteve dhe Kthim

Në mbledhjen e sotme të Komisionit për të Drejtat, Interesat e Komuniteteve dhe Kthim, të kryesuar nga z. Igor Simiç, kryetar, u...

Secili nga ne kërkon fjalët më të bukura e domethënëse për mësueset dhe mësuesit

Një komb është i fortë e i zhvilluar për aq sa është i përparuar sistemi i tij i edukimit. Sot në Ditën e Mësuesit, secili nga...

Kryesia e LDK-së bën homazhe në Prekaz dhe viziton Familjen Jashari

Sot, me rastin e 20 vjetorit të Epopesë së UÇK-së dhe rënies së Komandantit Legjendar Adem Jashari dhe familjes së tij kryesia e...