Archives post

Në Stanishorit gjarpri helmues

Me ngritjen e temperaturave qytetarët zgjedhin vendet më të bukura në natyrë për të kaluar vikendet. Edhe shumë qytetar të...

Jemi në krizë, muajin tjetër punëtorët mund të mbesin pa rroga

Kjo është komunikata e plotë: Konform përgjegjësive si përfaqësues të Qeverisë së Kosovës, Bordi i Drejtorëve i ndërmarrjes...

Është rritur vetëdija për raportimin e rasteve të dhunës në familje

Dhuna në familje, sado që nuk është karakteristikë vetëm e shoqërisë sonë, sepse me këtë fenomen përballen edhe shtetet më të...

SBASHK-u ka paralajmruar se nuk do të ndalen grevat

I tërë sistemi universitar e ka përfillë grevën e sotme të organizuar nga Sindikata e Bashkuar e Arsimit dhe Shkencës dhe Kulturës...

Lirohet ish-deputeti Azem Syla

Ish-deputeti i PDK-së, Azem Syla është liruar sot nga burgu. Këtë gjë e ka bërë të ditur avokati mbrojtës, Besnik Berisha....

Nesër dita e Demarkacionit

Pas disa javëve e disa seancave të dështuara, pritet që nesër të mbahet seanca për Demarkacion.Demarkacioni deri tani ka mbetur peng...

Moti sot në Qytetin tonë

Për të Ditën e sotme parashikohet mot me diell dhe vranësira gjatë ditës, ndërsa në orët vijuese pritet me vranësirat, kohë pas...

Çlirim Hyseni e Luljeta Shala, fitues të garës “Vrapimi i Qytetit Gjilani 2018”

Çlirim Hyseni e Luljeta Shala, fitues të garës “Vrapimi i Qytetit Gjilani 2018” Gjilan, 12 mars 2018 – Për nder të...