Archives post

Qeveria aktuale është një Qeveri e madhe e cila e ka pasur një vendim me peshë të madhe

Qeveria aktuale është një Qeveri e madhe e cila e ka pasur një vendim me peshë të madhe, aq të madhe saqë më e rëndë se të...

LHK: LIGJI MBI GJUHËN SHQIPE, AKT HISTORIK PËR SHQIPTARËT NËMAQEDONI

LIGJI MBI GJUHËN SHQIPE, AKT HISTORIK PËR SHQIPTARËT NËMAQEDONI Lidhja e Historianëve të Kosovës “Ali Hadri”, dega në Gjilan,...

Mike Pompeo, Sekretar i Shtetit të ShBA-së, i shpreha konsideraten time më të lartë për marrjen e detyrës së re

Me rastin e emërimit të Mike Pompeo, Sekretar i Shtetit të ShBA-së, i shpreha konsideraten time më të lartë për marrjen e detyrës...

Ramush Haradinaj : Miratimi i Ligjit për përdorimin e gjuhës shqipe nga Kuvendi i Maqedonise është hap madhor

Miratimi i Ligjit për përdorimin e gjuhës shqipe nga Kuvendi i Maqedonise është hap madhor i realizimit të të drejtave të...

Grupi i Grave zgjedh Teuta Suliqin për kryesuese të këtij asociacioni

Grupi i Grave të Gjilanit, i thirrur nga kryesuesja e Kuvendit Komunal, Shpresa Kurteshi-Emini, ka mbajtur të mërkurën një takim, ku...

Kuvendi i Maqedonisë miratoi Ligjin për gjuhën shqipe

Në atmosferë të tensionuar krye-parlamentari Xhaferi kaloi Ligjin për përdorimin e gjuhëve me 64 vota “për”. Situata në salla...

Grupi i ri Parlamentar i Pavarur në Kuvendin e Kosovës

Burime te Indeksonline brenda grupit të deputetëve të dorëhequr nga Vetëvendosje kanë dorëzuar sot edhe zyrtarisht kërkesën për...

Partneri Publiko Privatë ka bërë shkelje të marrëveshjes sepse nga vit 2012 deri sot janë pezulluar 53 punëtorë.

Ndërmarrjet komunale të Gjilanit paraqesin sfidat, problemet dhe rekomandimet për funksionim më të mirë Gjilan, 14 mars 2018 – Në...

Labinot Tahiri paralajmëron daljen nga AKR-ja

Pêrshendetje të dashur dhe shumë të rrespektuar qytetarë. Në një kohë shumë të shpejtë, do të bej udhëtimin tim politik i...

I lumtur që kancelarja Angela Merkel është rizgjedhur për të katërtën herë nga Bundestagu.

Jam i lumtur që kancelarja Angela Merkel është rizgjedhur për të katërtën herë nga Bundestagu. Rizgjedhja e saj është një lajm i...