Archives post

Rexhep Kadriu uron shqiptarët në Maqedoni për miratimin për Gjuhën Shqipe!

Me shumë sfida e vështirësi, shqiptarët në Maqedoni fituan të drejtën e tyre. Miratimi i Ligjit që gjuha shqipe të jetë gjuhë...

Haziri: Gjilani, shembulli më i mirë i integrimit të komuniteteve dhe kultivimit të dialogut ndërfetar

Nën organizimin e Ministrisw për Komunitete dhe Kthim, në Gjilan është mbajtur sot takim për çështjen e kthimit dhe funksionimit...

Mbi Ligjin për Përdorimin e Gjuhëve në Maqedoni

Lëvizja VETËVENDOSJE! përshëndet votimin e Ligjit për Përdorimin e Gjuhëve në Maqedoni, i cili edhe pse nuk është zyrtarizim i...

Banoret e fshatit Doberçan Durimit i erdhi fundi!

Banoret e fshatit Doberçan Durimit i erdhi fundi! Banoret e fshatit Doberçan kanë shkruar ne faqen zyrtare te fshatit se durimit i erdhi...

Kurteshi-Emini viziton Qendrën e Kujdesit Ditor “Pema”, premton mbështetjen e Komunës

Kryesuesja e Kuvendit Komunal në Gjilan, Shpresa Kurteshi-Emini ka vizituar të enjten Qendrën e Kujdesit Ditor “Pema”, e cila ofron...

Komuna e Gjilanit mos funksionimi i web faqes si pasojë e papërgjegjësisë së MAPL, përkatësisht “Cactus”.

Njoftim rreth ueb faqes zyrtare Komuna e Gjilanit njofton qytetarët se ueb faqja zyrtare e saj është jashtë funksionit që prej datës...

Ndërron jetë në QKUK i aksidentuari dy ditë më parë në Gjilan

Ka ndërruar jetë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, i aksidentuari në Gjilan, dy ditë më parë. Sipas njoftimit të...

Kryesia e Kuvendit, miraton ndarjen e VV

Me kërkesë të deputetëve të dorëhequr nga Vetëvendosje, Kryesia e Kuvendit pritet të mblidhet sot në ora 18:00 në një mbledhje...

101 aksidente trafiku gjatë kësaj jave

Kishte të lënduar dhe dëme materiale. Gjatë kësaj jave tipike dimërore me të reshura bore në Kosovë ndodhën 101 aksidente...

Rikthehet bora në Kosovë

Në Kosovë sot pritet të ketë mot të ndryshueshëm. Temperaturat do të shënojnë ngritje të lehtë dhe ato do të sillën në mes 5...