Archives post

KOSOVA KA POTENCIAL AKADEMIK, POR POLITIKA NUK IU JEP HAPËSIRË TË MIRËVE, PA U BËRË KËPUCË LËPIRËS TË PUSHTETARËVE

Përderisa synojmë të përfshihemi në struktura të larta euro – atlanike dhe të antarësohemi edhe në më shumë organizata...

Ministri Hasani paralajmëron Zonë Ekonomike edhe në Gjilan – I bën thirrje Lutfi Hazirit që të ndajë pronën

Pasi ka ndarë rreth dy milion euro për Zonën Ekonomike të Vitisë, ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani i ka bërë...

Masakra e Gjilanit, Srebrenica jonë e harruar

Fitim Salihu Në vorbullën e zhvillimeve politike që ndodhën në Kosovë prej vitit 1981 e tëhu, por sidomos pas viteve ’90, që...

Bora e cila po pritet të paralizojë Ballkanin këtë javë!Ajri i ftohtë i lidhur me të ashtuquajturën “Bisha nga Lindja” (acari Siberian), do të përgatit sërish vendin...

Çka po zihet në PDK-në e Gjilanit?!

Deklaratat e kryetarit të Komunës së Gjilanit, njëherësh edhe i Degës së LDK-së në këtë komunë. Lutfi Hazirit, se është për...

79 vota i kanë siguruar , por janë edhe në kërkim të një vote.

Një ditë para se Marrëveshja e Demarkacionit me Malin e të Zi të jetë në Kuvend, ende nuk dihet saktë nëse janë siguruar votat...

Edhe dekada që po vjen është dekadë e PDK-së

Kosova me z. Thaçi edhe kësaj here dëshmoi për qasjen pragmatike në sensibilizimin e çështjes kombëtare dhe jo vetëm kaq por edhe...

Haziri, takime të rregullta me kryetarët e këshillave të fshatrave për realizimin e projekteve komunitare

Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, ka vendosur që të bëj orar të takimeve të rregullta me kryetarët e këshillave të fshatrave,...

Kosova dhe ngecja teknologjike e saj !

Shkruan: Mejdi Sadiku Kosova kinse shquhet që është ndër shtetet më të zhvilluara në rajon sa i përket teknologjisë. Ndoshta edhe...

Dieta më e vjetër, më efikase se dietat moderne

Ndoshta dieta më e mirë që do t’ju mundësojë të humbni peshë në një mënyrë të shëndetshme është ajo e cilësuar si dieta...