Archives post

Haziri : Shih ti, Luli paska thanë që Preshevën, Bujanocin e Medvegjën e marrim falë

Shih ti, Luli paska thanë që Preshevën, Bujanocin e Medvegjën e marrim falë. Unë po i them që Kosova Lindore merret tue zbatue...

Beqiri: Komuna nuk po na ndihmon fare në aktivitetet tona sportive

Alban Beqiri, Kryetrajner i Klubit të Karatesë “AS” në Gjilan, ka shprehur pakënaqësinë e tij në lidhje me mosmbështetje nga...

Haziri : Komuna do t’ua transferoj organizatave përkatëse mjetet e grumbulluara

Në ditën ndërkombëtare të fëmijëve me sindromin Down, rikonfirmoj mbështetjen e fuqishme Komunës së Gjilanit për ta, për...

Universiteti Kadri Zeka shembull i mirë i arsimit të lartë në Kosovë

UKZ shembull i mirë i arsimit të lartë në KosovëËshtë mbajtur në Prishtinë takimi i parë i nivelit të lartë dedikuar arsimit....

Puna e palodhshme dhe e mbështetur në fakte e Komisionit për Shënimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit

Puna e palodhshme dhe e mbështetur në fakte e Komisionit për Shënimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror , argumentet e të cilëve...

Arieta Rexhepi votoi kundër ndryshimeve statutare, ja arsyeja!

Kuvendi Komunal i Gjilanit ka miratuar në seancën e sotme Statutin e ri të Komunës, ku në mesin e gjashtë anëtarëve të Kuvendit...

Ja pse kjo anëtare e Kuvendit votoi kundër ndryshimeve statutare

Kuvendi Komunal i Gjilanit ka miratuar në seancën e sotme Statutin e ri të Komunës, për të cilat ndryshime e plotësime, që ishin...

Lajmi fundit – Kuvendi i Komunës së Gjilanit voton Statutin

Me 29 vota për dhe 6 kundër është votuar Statuti për ndryshimin dhe plotësimin e statutit të Komunës së Gjilanit 01. nr....

Gjykata Themelore në Gjilan ka marrë vendim Për V.C

Gjykata Themelore në Gjilan ka marrë vendim për Vali Corleonen, me të cilin do t’i vazhdohet edhe për 15 ditë ekzaminimi...

Aksident në magjistralen Prishtinë-Gjilan, vetura përfundon jashtë rrugës (Foto)

Një aksident trafiku ka ndodhur para pak minutave në magjistralen Prishtinë-Gjilan. Një veturë e tipit ‘Renaul’ si pasojë e...