Archives post

Valentina Bunjaku sonte aderuan dhjetra gra të devotshme, të cilat duan të bëhen pjesë e familjes se madhe të LDK-së

Pas kërkesave të shumta për aderime të reja në strukturat e LDK-së, e sidomos në Forumin e Gruas së LDK-së, sot mirëpritëm...

Nata e shpresës për shqiptarët e Kosovës u kthy në natë tmerri

Nata e shpresës për shqiptarët e Kosovës u kthy në natë tmerri me vrasjen e Latif Berishës, Agim Hajrizit me djalin e tij, piktorit...

Bashkëshortja e heroit të kombit Agim Ramadani, Shukrije Ramadani, ka kujtuar 24 marsin e 19 viteve më parë

”Po më dhimbsesh që s’je këtu, të shohësh sa ngjyra të bukura po merr qielli e sa e hijshme duket Liria.”...

NATA E SHPRESËS

24 marsi i vitit 1999, është nata që ndriçoi horizontin mbi Kosovë, për të rikthyer shpresën e fitores tek një popull i shtypur me...

Lutfi Haziri kujtonë 24 marsin e vitit 1999

24 marsi i vitit 1999 është njëra nga datat më të rëndësishme për popullin e Kosovës, pasi po në këtë ditë, 19 vite më parë,...

KEDS paralajmron Qytetarët e Gjilanit

Gjilan Ndërprerje me kërkesë të KOSTT-it -Nuk ka Ndërprerje e domosdoshme për punimet për sigurinë e sistemit -Nuk ka Ndërprerje...

Prej nesër 10 euro tarifë në “Rrugën e Kombit

Autostrada në “Rrugën e Kombit” ndërmjet Kosovës dhe Shqipërisë pritet të ketë disa ndryshme. Kosovarët që udhëtojnë për...

Sot 19 vjetori i ndërhyrjes së NATO-s

Para 19 vjetëve, përkatësisht më 24 mars 1999, në orën 19:00, forcat e NATO-s kishin filluar sulmet ajrore kundër caqeve ushtarake,...

Dita Botërore e Ujit është shënuar me aktivitete të shumta në Gjilan

Dita Botërore e Ujit, në Gjilan është shënuar me aktivitete të ndryshme nën organizimin e Kompanisë Regjionale të Ujit...

Kurteshi-Emini: Nuk kemi formuar komision hetimor, por një komision vlerësues me mandat të përkohshëm

Shpresa Kurteshi – Emini, kryesuese e Kuvendit Komunal në Gjilan, thotë se vendimmarrësit e kësaj Komune, në seancën e fundit,...