Archives post

Drita blindon vendin e parë në Superligë

Gjilanasit triumfuan para shikuesve të vetë kundër skuadrës së Flamurtarit me rezultat 3-1. Bardhekaltërit në pjesën e parë e...

Gjilani i gatshëm për duelin kundër Vllaznisë

Gjilani i gatshëm për duelin kundër Vllaznisë Në kushte shumë të favorshme për punë mëngjesin e sotëm, Gjilani kreu seancën e...

KRYEMINISTRI RAMA KËRCËNON PROTESTUESIT

Kryeministri Edi Rama ka reaguar ashpër pas përplasjes së dhunshme në rrugën e Kombit. Në një status në profilin e tij në...

PROTESTUESIT PASI PËRPLASEN ME POLICINË I VËNË FLAKËN SPORTELIT TË PAGESAVE

Protesta në Rrugën e Kombit kundër vendosjes së taksës ka dalë jashtë kontrollit dhe protestuesit pasi u përleshën me forcat e...

Serbët do të hiqnin dorë nga BE-ja për Kosovën

Mbi 80 për qind e qytetarëve të Serbisë nuk do të mbështesnin pavarësinë e Kosovës edhe sikur një gjë e tillë të ishte kusht...

PËRPLASJE MES PROTESTUESVE DHE POLICISË NË RRUGËN E KOMBIT

Pranë tunelit të Kalimashit ka nisur protesta kundër vendosjes së taksës për Rrugën e Kombit. Mësohet se situata është tensionuar...

Drita do të përballen me ekipe të papërshtatshme.

Interesant pritet të jetë edhe në qytetin tonë të Gjilanit ku do të përballet Drita dhe Flamurtari. Ndeshja që do të zhvillohet...

Ky do të jetë moti sot në qytetin tonë

Për sot parashikohet mot me diell dhe vranësira. Gjatë ditës mund të ketë reshje lokale shiu. Temperaturat do të sillen nga 5 deri...