Archives post

Kadriu: Koalicion për Gjilanin, për të mirën e qytetarëve

Rexhep Kadriu, kreu i AAK-së së Gjilanit, ka shkruar në profilin e tij në facebook se sot, kryesia e AAK-së dega në Gjilan,...

Kadriu: Koalicion në Gjilan, i varur nga Lista Serbe!

Kushtrim Kadriu nga Nisma Socialdemokrate, koalicionin e lidhur në Gjilan mes LDK-së, si parti fituese, me AAK-në, AKR-në, KDTP-në dhe...

Lutfi Haziri emëron bordin e ri të drejtorëve, Gjilani hyn në një zhvillim të ri

Gjilan, 30 prill 2018 – Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, pas nënshkrimit të marrëveshjes për bashkëqeverisje mes LDK’së,...

Haziri emëron nënkryetarin dhe drejtorët, ja emrat e tyre

Pas bërjes publike të koalicionit qeverisës të Gjilanit, kryetari i komunës Lutfi Haziri, ka bërë edhe emërimin e nënkryetarit dhe...

BETEJË ELEFANTËSH NË LDK. KUSH DO TA FITOJË ATË, SIPAS KËTIJ NËNKRYETARI TË PARTISË?

Në emisionin InDoks u transmetua dokumentari “Beteja e Pacifistëve”. Këtu gjeni videon e plotë e dokumentarit: Është ky një...

Rexhep Kadriu dega e AAK-së unanime rreth perfaqesimit te drejtoreve ne Komunen e Gjilanit

Rexhep Kadriu kryetari i AAK-së ne Gjilan ka bërë te ditur permes Facebook se antaret dhe kryesia e AAK-së ne Gjilan është unanime ne...

Konkursi në arsim nis e bitis me defekte, parregullsi dhe shkelje ligjore

Rezultatet e kandidatëve të përzgjedhur në konkursin e rishpallur të Drejtorisë së Arsimit në Gjilan në orët e vona të së...

Zyra për Informim Publik njofton qytetarët e Gjilanit

Komuna e Gjilanit njofton qytetarët se që nga data 01.05.2018 deri me datë 15.05.2018 do të realizohet një ushtrim fushor i FSK, i...

KK”DRITA” KLUBI MË I SUKSESSHËM I TURNEUT NDËRKOMBËTAR “PRISHTINA OPEN 2018”

Në kryeqytetin tonë Prishtinë u mbajt turneu ndërkombëtar “Prishtina Open 2018” ku Klubi i Karatesë “DRITA” mori pjesë me 14...

Lutfi Haziri sot zyrtarizon marrëveshjen politike.

Ju njoftoj se sot ( e hënë ) kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, bën publike emërimet e larta, në konferencën për media,...