Archives post

Gjobë deri në 40 mijë euro për shkelësit e të drejtave të punëtorëve në Kosovë

Mungesa e kontratave të punës, orari i stërzgjatur e pagesa jo e rregullta, janë disa nga shkeljet që iu bëhen punëtorëve në...

Haziri kërkon dinamikë më të madhe nga drejtorët komunal për realizimin e projekteve të mëdha

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, me bashkëpunëtorët e tij, në mbledhjen e mbajtur sot me këshillin e drejtorëve, ku...

Iu dha lamtumira e fundit të riut Valmir Limani nga Tërpeza e Vitisë

Valmiri u varros në vendlindjen e tij aty ku shokët me dhimbje të madhe i vendosën kurora me lule pranë varrit. Është varrosur sot...

AAK: Kryesia e re e zgjedhur sot, premtuese për një Gjilan modern

Sot, Këshilli Drejtues i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), dega në Gjilan, unanimisht ka votuar për kryesinë e re të...

Sc Gjilani, ndeshje miqësore me përfaqësuesen Çame.

NJOFTIM Me qëllim të promovimit te vlerave kombëtare dhe atyre sportive,këtë të mërkure skuadra jonë ka aranzhuar lojë miqësore...

1270 gjoba dhe 36 aksidente për 24 orë në Kosovë

Një mijë e 270 gjoba janë shqiptuar gjatë ditës së premte në Kosovë. Në raportin e policisë thuhet se kanë ndodhur gjithsej 36...

PAS VENDOSJES SË TAKSËS NË AUTOSTRADË, MË PAK KOSOVARË SHKOJNË NË SHQIPËRI

Pas aplikimit të pagesës në autostradën Durrës-Kukës, që nisi më 17 shtator të këtij viti, krahasuar me periudhën e njëjtë të...

Serbia i frikësohet anëtarësimit të Kosovës në INTERPOL, bën përpjekjet e fundit diplomatike ta pengojë

Kur kanë mbetur edhe pak ditë deri te Asambleja e Përgjithshme të INTERPOL-it, që do të mbahet në Dubai të Emirateve të Bashkuara...

Fëmijët në Gjilan përfshihen në një rrahje

Tre fëmijë janë arrestuar dje rreth orës 09:40 në Gjilan. Të miturit ishin përfshier në një rrahje, ku edhe kanë pësuar lëndime...

LIBERALIZIMI I VIZAVE VËSHTIRË SE MUND TË NDODH EDHE NË VITIN 2019

Herë në qershor, herë në fund të vitit dhe herë në fillim të vitit të ardhshëm; krejt këtë kohë qytetarët kanë prit një...