Archives post

‘Debati për bashkimin e Luginës me Kosovë ndikoi votimin për Këshillin Nacional Shqiptar’

Kryetari i Lëvizjes ‘Vatra’ nga Lugina e Preshevës, Kushtrim Kadriu, në një deklarat ka thënë se dalja e ulët sot në votimet...

Numri i shteteve që po hezitojnë për liberalizimin e vizave po rritet vazhdimisht

Numri i shteteve të Bashkimit Evropian të cilat po hezitojnë të miratojnë liberalizimin e vizave për qytetarët e Kosovës, në...

Shpresat për të jetuar në Kosovë kanë humbur thonë qytetarët, ligji i ri për Emigrim në Gjermani rrezikon largimin e të rinjve

Ligji i ri për Emigrim, të cilin Gjermania planifikon ta nxjerrë me qëllim për të mbuluar mungesën e fuqisë punëtore të...

Renditja e ‘çmendur’ në Ipko Superligë pas javës së 14-të (FOTO)

Fitorja e Llapit në udhëtim ndaj Ferizajt (0-1) ka afruar sërish ekipin e Bekim Shotanit me skuadrat nga kreu i tabelës (Feronikeli...

Liria “egjel” i Dritës e mposht sërish këtë edicion

Liria e ka mposhtur sërish Dritën këtë edicion, derisa këtë herë tre pikë i ka marrë në stadiumin e qytetit të Gjilanit me...

Gjilani i pati në dorë tri pikë, mori vetëm një

Pak minuta iu deshën Gjilanit të kthehet nga Mitrovica me tri pikë, por për pak sa nuk mbeti duarthatë, ngase Trepca ’89 iu afrua...

Arta Haziri Nuhiu zgjidhet nënkryetare e Aleances në Gjilan!

Të nderuar anëtarë, simpatizantë të AAK-së dhe qytetarë Këshilli Drejtues i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), dega në...

Sëmundjet ngjitëse prekin mbi 100 mijë persona në vit

Kosova vazhdon të jetë vend endemik për sëmundje ngjitëse. Këto sëmundje, shpesh manifestohen edhe në forma të rënda dhe...

Sot votohet për Këshillin Nacional në Luginën e Preshevës

Sot në Luginën e Preshevës mbahen zgjedhjet e Këshillit Nacional të Shqiptarëve, i cili merret ekskluzivisht me çështjet e...

Drita kërkon vazhdimësinë ndaj Lirisë

Drita pret Lirinë Java e 14-të në elitën e futbollit kosovar do të vazhdojë gjatë ditës së sotme. Në Gjilan, kampionët në fuqi...