Archives post

Gjilani nis aksionin për largimin e deponive ilegale

Komuna e Gjilanit ka marrë konfirmimin që Forca e Sigurisë së Kosovës, ka aprovuar kërkesën për angazhimin vullnetarë dhe sot ka...

DIGJEN 10 HEKTARË MAL NË RANILLUGË, NUK KA TË LËNDUAR

Zjarri që ka shpërthyer pasditen e sotme në komunën e Ranillugës është lokalizuar në orët e mbrëmjes dhe fatmirësisht nuk ka...

Feston me të shtëna në ajër, policia e arreston dhe ia konfiskon armën

Autoritetet policore kanë bërë me dije se në rrugën “Ramiz Cërnica”, në Gjilan, është arrestuar një i dyshuar, pasi që i...

Homazhe në 2 vjetorin e vdekjes së Astrit Deharit

Kurti tha se Astriti ishte i lëvizjes e tash jemi ne të tij Aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje, familjarë, shokë dhe miq kanë...

Fëmijët po përballen me probleme mendore për shkak të telefonëve të mençur dhe tabletëve

Fëmijëve të moshës dyvjeçare mund t’ju zhvillohen probleme të shëndetit mendor për shkak të telefonëve të mençur dhe...

Avoktët dhe disa qytetarë të Gjilanit bënë një gjest shumë të mirë në rrugën “ Marie Shllaku”, ja për çfarë bëhet fjalë

Sadat Salihu nuk është aktiv vetëm në jetën politike, ai së bashku me një grup të qytetarëve kanë pastruar dhe gjelbëruar...

MUNGON KONTROLLI MBI CILËSINË E DERIVATEVE TË NAFTËS

Qytetarët ankohen për derivate jo cilësore por edhe për çmime të larta. Deri me tani vetëm pesë për qind e derivateve që hyjnë...

NIS SHQIPTIMI I GJOBAVE TË PARA PËR HEDHJEN E MBETURINAVE

Javën që shkoi ka hyrë në fuqi Udhëzimin Administrativ, i cili parasheh ndëshkime me gjoba mandatore për personat fizikë dhe...

Haziri-Nuhiu: Besimi i ri për të qenë nënkryetare e AAK-së do të përkthehet me angazhim shtesë

“Këshilli Drejtues (KD) i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), dega në Gjilan, dhe kryetari i degës, Rexhep Kadriu, në...

Të diplomuar e të papunë: 10 mijë e 572 kosovarë

Ka 5 vjet prej kur Agim Gashi ka diplomuar, mirëpo nuk po gjen punë në drejtimin e tij Ishte viti 2013, kur ai mori diplomën në dorë....