Archives post

Sot ne anëtarët e komitetit për Kulturë, Rini dhe Sport u takuam me Leonard Abdullahun.

Sot ne anëtarët e komitetit për Kulturë, Rini dhe Sport u takuam me Leonard Abdullahun. Leonardi është një djalë nga Gjilani që...

Kush kishte propozuar që në Gjilan të prodhohet cigarja “Independent”?

Gjatë një vizite në Gjilan, në nëntor të vitit 2001, ish-presidenti Ibrahim Rugova kishte bërë një propozim interesant, pos atij...

Dy ekipe nga Anamorava përballen në ndeshjen për Kupë

Drita që ka ngelur larg nga mëtuesit për titull kampioni, një ndër synimet e saja e ka fitimin e Kupës, gjë të cilën mundi ta...

Rexhep Kadriu: Taksa prej 10% për produktet me origjinë nga Serbia dhe Bosnja, masë mbrojtëse për prodhuesit vendor

Përjashtuar brendet ndërkombëtare, masa mbrojtëse për importin e produkteve të prodhuara në Republikën e Serbisë dhe në Bosnjë e...

PËRVEÇ MJEKËVE SPECIALISTË NGA KOSOVA KANË IKUR EDHE MJEKË FAMILJARË

Ikja e stafit mjekësor po paraqitet si një problematikë dhe shqetësim në Kosovë këto dy vjetët e fundit. Arsyet e ikjes së këtij...

Flurim Arifi beson se PDK-në do ta rikthejë në parti fituese në Gjilan

INTERVISTË ME KANDIDATIN PËR KRYETAR TË PDK-SË NË GJILAN, FLURIM ARIFI Kryelajmi: Z. Flurim Arifi, ju keni kandiduar për postin e të...

Ambasada gjermane nuk e njeh kompaninë e cila po kërkon dy mijë kosovarë për të punuar

Kompania “B.S.B Aviation” ka hapur konkurs për pranimin e 2 mijë qytetarëve nga Kosova për tu punësuar në Aeroportin e Hamburgut....

Varroset 17-vjeçarja nga Gostivari që e sulmuan qentë dhe u mbyt në lumin Vardar

Asaj sot i është dhënë lamtumira e fundit Nxënësja Xhejha Mexhiti (17) ka gjetur vdekjen në rrjedhën e lumit Vardar derisa po ikte...

KOSOVA VENDOS MASË TREGTARE NDAJ PRODUKTEVE TË SERBISË DHE BOSNJËS

Qeveria e Kosovës ka vendosur masë në importin e mallrave nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina. Në mbledhjen e sotme të qeverisë,...

Hidhet shorti në kupë, super ndeshje që në rrethin e dytë

Sot është hedhur shorti për xhiron e dytë të Kupës së Kosovës në futboll.Në praninë e presidentit Agim Ademi, e ku ishin të...