Archives post

Rashit Sahiti mirëpritët nga Ukë Rugova, djali i presidentit historik Dr. Ibrahim Rugova

Sot, Kryetari i Nëndegës së LDK-së të fshatit Malishevë dhe një ndër themeluesit e LDK-së në Gjilan, prof. Rashit Sahiti, është...

KUR TË GJITHË BASHKOHEN NË MBËSHTETJE TË FËMIJËVE ME AFTËSI TË KUFIZUAR

Artistë të njohur në vendi tonë, pjesëtarë nga Komuniteti për Kulturë, Rini dhe Sport, bizneset lokale e individë të vullnetit...

Vendlindjes së tij Zhegrës, i rikthehet Fizioterapeuti i dikurshëm!

Besnik Bislimi ishte Fizioterapeuti i parë i Grykës së Karadakut , nga viti 2005 . Puna dhe suksesi i tij me pacientë është...

Spahiu kërkon nga qytetarët që të jenë të kujdesshëm maksimalisht për të mos u shkaktuar zjarre

Drejtori i Drejtorisë për Mbrojtje dhe Shpëtim (DMSH), Sami Spahiu ka bërë me dije se kjo drejtori bashkë me Policinë e Kosovës...

PAGAT NUK I MBULOJNË SHPENZIMET MUJORE

Gjatë 10 vjetëve të fundit, pagat për punonjësit si në sektorin publik ashtu edhe në atë privat në Kosovë, kanë pësuar...

Haziri nga Helsinki: Po bëjmë çmos që Kosova të marrë datën për liberalizim të vizave

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, në një prononcim për Pista.News nga Helsinki ku udhëheq delegacionin e...

Gjilani – Çamëria, ndeshje mbyllet me këtë rezultat

Gjilani ka triumfuar miqësoren përballë Përfaqësueses së Çamërisë të zhvilluar sot në stadiumin e qytetit në Gjilan. Të...

Ekspertët alarm prindërve: Largoni fëmijët nga telefonët dhe tabletët

Shpenzimi i tepërt i kohës në telefonë, tabletë dhe në afërsi të ekraneve, po i bën fëmijët më të prirur të jenë...

Ismajli pret në takim një delegacion nga Çamëria

Nënkryetari i Komunës së Gjilanit, Arbër Ismajli, ka pritur në një takim pune delegacionin nga Çamëria të cilët sot kanë...

Lugina kërkon përjashtimin e produkteve shqiptare nga taksimi prej 10 %.

Kryetari i Komunës së Bujanocit, Shaip Kamberi, ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës që të përjashtojë prodhuesit shqiptarë nga...