Archives post

Gjilani vazhdon përgaditjet për ndeshjen e fundjavës

Skuadra e Gjilanit edhe sot vazhdoi me seancën e rregullt stërvitore,ku po stërvisin intenzivisht për takimin e së dielës,atë...

‘Intelektualët’ në Podujevë, ky është njoftimi i fundit

Nesër luhet derbi i fundjavës në Ipko Superligë ndërmjet Llapit dhe Dritës. Sfida ka rëndësi tejet të madhe për të ardhmen e të...

Haradinaj: Këshillat e akademik Dacit janë çdoherë me interes për vendin

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pritur sot në takimin kryetarin e Akademisë së Arteve dhe Shkencave të Kosovës, akademik...

Mobilizim te Drita, kërkohet hakmarrje ndaj Llapit

Llapi dhe Drita nesër luajnë derbin e xhiros 15 të Ipko Superligës në Podujevë. Kjo sfidë ka rëndësi të madhe për faktin se...

Merkel sërish i dërgon letër të hapur Kosovës

Kryeministri Ramush Haradinaj ka njoftuar sot se ka marrë letër nga kancelarja gjermane Angela Merkel, e cila i ka dhënë mbështetje...

Serbia po pengon anëtarësimin e Odës së Mjekëve të Kosovës në CPME

Punimet do të mbahen të shtunën dhe të dielen në Gjenevë të Zvicrës Oda e Mjekëve të Kosovës ka njoftuar se ka aplikuar për...

Madhështore: Distria Krasniqi e vendosi flamurin e Kosovës mbi atë të Serbisë

Vajzat e Kosovës po impresionojnë me paraqitje në Grand Prixin e njohur të Uzbekistanit ‘Tashkent 2018’. Nora Gjakova, Majlinda...

Njoftim për qytetarët e Gjilanit

Njoftim Drejtoria e Administratës së Përgjithshme njofton të gjithë qytetarët si dhe subjektet e tjera të cilët sot (08.11.2018)...

SERBËT E KOSOVËS KUNDËR BEOGRADIT, DUAN TË BËHEN PJESË E FSK-SË

Në Qendrën Mediale në Çagllavicë, Komisioni për Punë të Brendshme, Siguri dhe Mbikëqyrje të Forcës së Sigurisë së Kosovës ka...

Majlinda merr të artën e dytë për Kosovën

Kampionia Olimpike, Majlinda Kelmendi është rikthyer fuqishëm pas lëndimit, pasi që ka marrë medaljen e radhës në xhudo. Kelmendi...