Archives post

Heshtja e BE-së, nënkupton pjesëmarrje në festën me shampanjë!

Nuk duhet të kemi frikë që gjërat t’i themi hapur, sepse e vërteta na ndihmon të gjithëve, edhe Evropën. Është e vështirë ta...

Ballkani merr fitore të madhe ndaj Gjilanit

Skuadra nga Suhareka, Ballkani ka shënuar fitoren kundër Gjilanit me rezultat 4-1 në ndeshjen e vlefshme për Ipko Superligën e...

Për furrtarët që shtrenjtuan bukën

Vendimi i qeverisë së vendit për rritjen e takës për mallrat serbe, çuditërisht u pasua me një rritje të menjëhershme të çmimit...

Haradinaj: Ata që duan të rrëzojnë qeverinë, të njëjtë me personat që kërkojnë ndarjen e Kosovës

Kryeministri Ramush Haradinaj, ka thënë se Aleksander Vuçiq përmes Listës Serbe po dëshiron që t’ia rrëzojë Qeverinë, pasi që...

Arrestohet një person për nxitje të urrejtjes, kërkoi të ndalohen targat serbe

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se ka arrestuar një person i cili ka nxitur urrejtje në rrjetin social Facebook duke bërë...

Serbia nis hakmarrjen: Bllokon rrugët për të gjitha mallërat evropiane që kanë destinacion Kosovën

Serbia ka marrë vendim që të gjitha mallërat evropiane që kanë destinacion Kosovën dhe anasjelltas të mos lejohen të qarkullojnë...

Diaspora shqiptare: Bojkotoni edhe rrugët nëpër Serbi!

Lidhja e Diasporës Shqiptare për Maqedoni ka bërë thirrje që mërgata shqiptare të bojkotoj edhe autostradat dhe rrugët e Serbisë,...

INSPEKTORATI ASHPËRSON MASAT PËR ATA QË S`I REFEROHEN KOSOVËS SI SHTET

Inspektorati i tregut, që vepron në kuadër të Ministrisë së Tregtisë dhe Industrisë, dhe Dogana e Kosovës kanë ashpëruar masat e...

Shtrejtohet buka në qytetin e Gjilanit

Është rritur çmimit i bukës në komunën e Gjilanit. Sipas një lexuesi të “Radio Starit” çmimi nga 0.30 cent sa ishte deri tani,...

Gjilani vazhdon bashkëpunimin me Arbër Mustafën

Gjilani sot ka arritur marrëveshje të re me mesfushorin e skuadrës Arbër Mustafa e cila është zgjatur deri në vitin 2022. -Arbër...