Archives post

Intelektualët e mbyllin 2018-tën me nismën për të ndihmuar familjet në nevojë

Grupi i Tifozëve Intelektualët, adhuruesit më të flaktë të Dritës vitin 2018 e kanë mbyllur me nismën për të ndihmuar familjet...

Përfundojnë praktikën një vjeçare 41 praktikantë

Në Gjykatën Themelore të Gjilanit kanë përfunduar praktikën njëvjeçare 41 kandidatë, të cilët kanë kryer punë vullnetare dhe...

Komuna e Gjilanit dhe Hidromorava ndajnë pako ushqimore për 55 familje skamnore

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri dhe Kompania Regjionale e Ujit “Hidromorava”, kanë bërë sot shpërndarjen e pakove...

Në prag të ndërrimit të motmoteve, Lutfi Haziri i dhuron çelësat e banesës familjes së Ismaile Buqajt

Në prag të ndërrimit të motmoteve, kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ia ka dhuruar çelësat e banesës familjes gjashtë...

Kompania “A.R. KATANA” tregohet solidare ne vend te darkes se fundvitit ndan mjete për Lum Fetahun i cili vuan nga një semundje i cili ka nevojë shërim!

Në vend të dhuratave për vit të ri 2019,dhe Darkës së fundvitit sot vendosëm që mjetet e parapara për eventet e lartëcekura...

Vetaksidentohet në magjistralen Prishtinë- Gjilan (FOTO)

Një veturë është rrokullisur dhe ka përfunduar në humnerë në magjistralen Prishtinë-Gjilan, mëngjesin e sotëm.Aksidenti ka...

Prokuroria Themelore në Gjilan zhvillon kolegjiumin e fundit për vitin 2018

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Gjilan, Jetish Maloku ditën e sotme, ka zhvilluar kolegjiumin e fundit përmbyllës, dhe...

JO MJEKË, KËTO JANË PROFESIONET PËR TË CILAT GJERMANIA KËRKON PUNËTORË – PAGAT DUKE FILLUAR NGA 1,800 EURO

Berlini në Gjermani ka nevojën më të madhe për punëtorë, e ndjekur nga Mynih, Hamburg. Më shumë se 10 mijë vende të lira pune...

330 dhurata e shumë befasi nga të rinjët e Zhegrës

Të rinjët e Zhegrës kanë realizuar aksionin e fundit për këtë vit duke shënuar festën e fundvitit me këngë e valle, me dhurata e...

Gjilan mban koncert të madh festiv në vigjilje të ndërrimit të motmoteve

Nën organizimin e Zyrës së Kryetarit dhe shkollës së muzikës, në Gjilan është mbajtur koncert i madh festiv në vigjilje të...