Archives post

Ushtria votohet më 14 dhjetor

Kryesia e Kuvendit të hënën e ardhshme do ta caktojë datën e votimit të tri projektligjeve për transformimin e FSK-së. Burimet e...

TAKSA 100 % NUK I NËNSHTROHET NË TËRËSI PRODUKTEVE SERBE

Taksa 100 përqind nuk do të vlejë në përgjithësi për produktet serbe që hyjnë në Kosovë. Këtë taksë të vendosur rreth dy...

Gjilani vazhdon ecurinë e mirë ndaj Ferizajit

Kanë përfunduar katër duelet e para të xhiros 17 të Ipko Superligës. Gjilani ka vazhduar me formën pozitive në teren të vet duke...

Marrëveshja mbi Sigurimet me Kosovën i jep fund diskriminimit

“Me miratimin parlamentar, merr fund diskriminimi kundër qytetarëve nga Kosova.”, thuhet në komunikatën e UNIA-s Në...

Kapet në flagrancë duke vjedhur krerë gjedhe

Në fshatin Bresalc, Gjilan, është arrestuar një person sepse tentoi të vidhte dy krerë gjedhe. “Është arrestuar i dyshuari...

107 të vdekur për 11 muaj në aksidente trafiku

Për 11 muaj në Kosovë nga aksidentet në trafik kanë humbur jetën 107 persona, si dhe kanë mbetur të lënduar shumë të tjerë....

HARADINAJ: DO TA MBAJMË KOSOVËN TË PASTËR

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, i shoqëruar edhe nga kryetari i Komunës së Klinës, Zenun Elezaj dhe...

Rritet shitja e produkteve vendore pas taksës ndaj Serbisë

Ditë më parë Qeveria e Kosovës ka rritur taksën ndaj mallrave serbe dhe atyre të Bosnjës nga 10% në 100%. Kjo masë erdhi si...

Shtesat për fëmijë – këto janë kriteret sipas dokumentit të Ministrisë së Punës

Kuvendi i Kosovës muajin e kaluar miratoi një rezolutë për ndarjen e shtesave të gjithë fëmijëve në Kosovë nga mosha 0 deri në...

Kush ishte George H.W. Bush? – Jeta e një Presidenti të fuqishëm

George Herbert Walker Bush i lindur më 12 qershor 1924 ishte një politikan amerikan i cili shërbeu si Presidenti i 41-të i Shteteve të...