Archives post

Në Gjilan hapet qendra për promovimin e vlerave “The Bridge”

Në Gjilan është hapur qendra “The Bridge”, e cila do të promovojë vlera dhe do të shërbej si model i vullnetarizmit në komunë...

Drita përmbyll zbehtë stinorin vjeshtor

Prishtina dhe Drita janë përballur në ndeshjen që ka shënuar rënien e perdes në stinorin vjeshtor. Për Prishtinën , kjo ndeshje...

Haziri: Pasuria më e madhe që presidenti Rugova i ka lënë Kosovës është LDK

Në shënim të 74-vjetorit të lindjes së presidentit historik të Kosovës, Dr. Ibrahim Rugova, nënkryetari Lutfi Haziri, njëherit...

HAZIRI THOTË SE LDK FAVORIZON ZGJEDHJET PARA SHKUARJES NË DIALOG ME PUSHTETIN

Nënkryetari i LDK-së, Lufti Haziri ka thënë se vazhdojnë të favorizojnë shkuarjen në zgjedhje para një opsioni tjetër –...

Shakohoxha: Shqipëria dhe Kosova do ta bëjnë një Kombëtare në të ardhmen

Komentatori i njohur nga Shqipëria, Dritan Shakohoxha, e ka dhënë një deklaratë interesante në SuperSport pas hedhjes së shortit...

Kush dhe pse po e ”përkrah” Presidentin?

Refuzoj një të mirë për mua, nëse ajo përfundon e keqe për Francën. Monteskie Presidenti i Kosovës tani kur ka mbetur pa...

S’ka viza as këtë vit

Për këtë çështje analistët thonë se një pjesë të fajit që sot kosovarët nuk e gëzojnë liberalizimin e vizave, përveç BE-së...

Gjermania shton shpresën për shqiptarët, mundësia për të pasur një punë dhe jetë të mirë

Për të zbutur situatën emergjente të infermierisë në Gjermani, ministri i Shëndetësisë, Jens Spahn synon të financojë shkollimin...

Tërheqja e shortit për Euro 2020

Kosova në grup me pesë skuadra, Anglia kundërshtari më i vështirë Përfaqësuesja e Kosovës ka mësuar kundërshtarët për...

Nuk ka fitues, sfida e titullit mes Wilder dhe Fury mbyllet në barazim

Sfida e shumëpritur e peshës së rëndë mes boksierit amerikan Deontay Wilder dhe atij britanik Tyson Fury është mbyllur në barazim....