Archives post

Gjilani shënon ditën ndërkombëtare të personave me aftësi të kufizuara

Me një sërë aktivitetesh, Komuna e Gjilanit ka shënuar sot ditën ndërkombëtare të personave me aftësi të kufizuara. Organizuar...

Gjilani i thotë stop dhunës në familje

Komuna e Gjilanit në bashkëpunim dhe në mbështetje të ICITAP-it amerikan në Kosovë, ka mbledhur sot në një takim të përbashkët...

Hahn shuan shpresat për kosovarët: Nuk do të ketë liberalizim të vizave as këtë vit, duhet të pritur ende

Interesim i jashtëzakonshëm është parë sot në Kosovë gjatë vizitës së Komisionari evropian për Zgjerim, Johannes Hahn, e gjithë...

Komuna e Gjilanit, USAID dhe organizatën HELP ndajnë certifikatat e trajnimit për të rinjtë

Komuna e Gjilanit në bashkëpunim me USAID-in dhe organizatën HELP, kanë bërë sot ndarjen e certifikatave për rreth 50 të rinjë nga...

Kurteshi-Emini: Gjilani është një komunë shumë miqësore me fëmijët

Kryesuesja e Kuvendit Komunal të Gjilanit, Shpresa Kurteshi-Emini ka pritur sot në një takim pune në zyrën e saj Asamblesë e...

Gjilan: Djali hyn borxh, ia kërcënojnë nënën

Policia njofton se në Gjilan një femër ka njoftuar se dy persona të dyshuar kanë ardhur tek shtëpia e saj për të kërkuar djalin e...

‘TAKSA 100% MBETET NË FUQI DERISA SERBIA TA NDRYSHOJË QASJEN NDAJ KOSOVËS’

Haki Shatri, këshilltar për ekonomi i kryeministrit Ramush Haradinaj, ka bërë me dije se vendimi i Qeverisë së Kosovës për taksë...

Ministri sulmon Hahnin: Nuk e heqim taksën

Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj ka thënë se nuk duhet të ketë kompromis në të drejtën për të patur sovranitet, integritet,...

Kosova rrezikon të mos ketë liberalizim të vizave as më 2019

Kosova as këtë vit nuk do ta përfundoj procesin e liberalizimit të vizave. Të paktën kështu është thënë nga ministrja e...

Qendra e Kujdesit “PEMA” në Gjilan, shënoi Ditën Ndërkombëtare të Personave me nevoja të veçanta me disa aktivitete të ndryshme.

Për nder të 3 Dhjetorit Ditës Ndërkombëtare të Personave me nevoja të vecanta, stafi i Qendrës së Kujdesit “PEMA” në Gjilan,...