Archives post

Çlirimtarët askush s’mund t’i dënojë!

Është e dhimbshme që luftëtarët e lirisë ende po përballen me padrejtësitë historike. Komandant Remi njëri ndër komandantët e...

Banorët e një fshati të Anamoravës japin para nga xhepi i tyre për zgjerimin e rrugës

Kryetari i Komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati, ka bërë të ditur se si bashkëpunim qytetarë – komunë po jep rezultate së...

Surdulli(PDK): Hipokrizia dhe falsiteti patriotik i Lutfi Hazirit

Padyshim që Ushtrinë e Kosovës do ta bëjnë vetëm ata që e bënë UÇK-në, duke e ngritë lart dinjitetin tonë kombëtar! Deklarata...

Policia vazhdon ligjëratat nëpër shkolla, u flet filloristëve për rrezikun nga mjetet piroteknike

Policia e Kosovës njësitet e policisë në komunitet nga stacioni policor i Gjilanit kanë realizuar ligjëratën e radhës me nxënësit...

Lutfi Haziri: Kjo që po e bëjmë me ligj, nuk është ushtri e vërtetë

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri ka thënë se Kosova nuk duhet ta themelojë ushtrinë pa u koordinuar me miqtë ndërkombëtarë....

Drita – Minatori, ky është vendimi i fundit i drejtuesve gjilanas

Drita i’a ka mësyrë trofeut të DigitAlb Kupës së Kosovës pas dështimit në objektivin për mbrojtjen e titullit kampion. Të...

Skifterat të gatshëm për të udhëtuar në Suharekë

Shorti i fazës së 3-të i Digitalb Kupës së Kosovës në futboll edhe njëherë na jep rrugën për në Suharekë. Skifterat janë të...

13 punëtorët e larguar nga “ EcoHigjiena “ fitojn kontestin gjyqësor.

Pas largimit të 17 punëtorëve, 13 nga ta kanë arritur të dëshmojnë edhe para gjykatës se janë larguar padrejtësisht nga puna,në...

Kreu i Gjykatës nuk ka facebook, profile me emër e foto të tij nuk janë të vërtetë

Gjykata Themelore në Gjilan njofton publikun, që një person ka hapur faqe në rrjetin social Facebook me emër të kryetarit të...

Moti mbi vendin tonë

Moti sot, i ftohët por me diell Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot në Kosovë do të kemi mot me diell, ndërsa...