Archives post

SULMOHET MJEKU NË ZHEGËR TË GJILANIT

Policia e Kosovës njoftoi se ka arrestuar një person, i cili e kishte dërguar vajzën e tij dy vjeçare në kontrollim mjekësor në...

Dy kadetë të FSK-së nga Gjilani, diplomohen në Akademinë Ushtarake të Gjermanisë

Kadetët e FSK-së, Art Sahiti dhe Dhurim Shemsedini, ditë më parë u diplomuan në Akademinë Ushtarake ,,Bundeswehr –Offizier...

Gjilani i shpall “Qytetar Nderi” Ilir Mustafën e Fehmi Fetahun

Kuvendi Komunal i Gjilanit i ka shpallur “Qytetarë Nderi” dy personalitete të kësaj komune, të cilët kanë vepruar në diasporë,...

Vatra” nderon me mirënjohje ndërmarrësin Sevdail Haziri

Lugina, Malësia e Bujanocit ka shumë arsye të nderojë me mirënjohje speciale bamirësin, ndërmarrësin, birin e saj, Sevdail Hazirin....

Grevë në shkollat e Kosovës, nuk mbahet ora e parë e mësimit

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës e Republikës së Kosovës, (SBASHK), sot në shkollat e Kosovës ka shpallur...

Surdulli(PDK): Biblioteka bashkëkohore “Fan S. Noli”, me staf profesional të diskriminuar në paga, dhe telashe tjera

Ndonëse është një objekt i ri i përmasave të modernizimit europian, investim ky i BE-se, Biblioteka e qytetit “Fan S. Noli”,...

AFËR NJË MIJË GJOBA DHE NJË AKSIDENT ME FATALITET PËR 24 ORË NË KOSOVË

959 gjoba janë shqiptuar gjatë ditës së mërkurë në Kosovë. Sipas raportit policor gjatë 24 orëve të kaluara kanë ndodhur...

FC DRITA, rrëmben edhe një çmim si klubi më i mirë në Kosovë

KF DRITA është shpallur klubi më i mirë për vitin 2018 KOHA në një ceremoni madhështore për laureatët për Vitin 2018, në...

Vazhdon greva në shëndetësinë e Kosovës

Këshilli Qendror Grevist i FSSHK-së, ka vendosur të vazhdojë grevën edhe për 48 orë. Në një komunikatë për media thuhet se pas...