Archives post

Rozafa Shpuza, fituese e Çmimit “Pena e Flakës”

Poetja nga Shqipëria, Rozafa Shpuza është fituese e Çmimit “Pena e Flakës”, aktivitet letrar që organizohet në kuadër të...

Policia intensifikon aktivitetet për parandalimin e aksidenteve rrugor

Policia e Kosovës me qëllim të ngritjes së nivelit të sigurisë rrugore dhe uljen e aksidenteve, në vazhdimësi është duke...

NUK ZHVILLUAN ASNJË ORË MËSIMI, MËSIMDHËNËSIT MARRIN PAGAT E JANARIT

Ndonëse po hyjnë në javën e tretë të grevës, sektori i Arsimit në Kosovë, bashkë me anëtarët e sindikatës së SBASHK-ut, kanë...

Përfundon takimi sekret i koalicionit qeverisës, i pranishëm edhe Shpend Ahmeti

Para pak çastesh ka përfunduar takimi mes liderëve të koalicionit, të cilët sërish sonte janë takuar në presidencë. Njësoj sikur...

Haziri: Investimet bëhen sipas parimit të barazisë

Kuvendi Komunal i Gjilanit ka mbajtur të enjten seancën e parë për këtë vit, nën kryesimin e Shpresa Kurteshit-Eminit, ku pas një...

Shqiptohet dënim me burgim dhe gjobë për veprën penale marrje ryshfeti

Gjykata Themelore në Gjilan ka shpall Aktgjykim dënues ndaj të akuzuarit S. D. në kohëzgjatje prej pesëmbëdhjetë (15) muaj burgim,...

Këto janë drejtimet e Universitetit të Prishtinës që do të mbyllen

Studentët që dëshirojnë të studiojnë në Fakultetin Juridik në Universitetin e Prishtinës “Hasan Prishtina”, nëse nuk do të...

Bajram Hasani i hakmerret Nismës, degën e partisë në Gjilan po e kalon në Vetëvendosje

Kryetari i Nismës Socialdemokrate për Gjilanin, Bajram Hasani sot është takuar me liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtin....

Pas vdekjes së Arianit, Daci falënderon publikisht të gjithë për ngushëllimet

Akademik Nexhat Daci, Kryetar i ASHAK-ut, përmes një letre ka falënderuar gjithë ata që kanë ngushëlluar dhe bashkë-ndarë dhimbje...

EKSKLUZIVE: KOSSNET PËRPLAS DERËN DHE IK NERVOZ NGA TAKIMI ME LIDERËT

Ambasadori Kosnett përplas derën dhe braktis i nervozuar takimin me liderët Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Philip...