Archives post

Prokuroria kërkon paraburgim për të dyshuarin që nga pakujdesia vrau bashkëshorten

Mbrëmë pas mesnatës, prokurori kujdestar, në Departamentin e Krimeve të Rënda, në Prokurorinë Themelore në Gjilan, është...

Afaristi gjilanas që ua dha punëtorëve pagën e 13-të

Afrim Arifi, pronari i “ Afro Com” e cila gjendet në komunën e Gjilanit, gjatë vitit që lamë pas punëtorëve ua ka dhënë për...

MIRATIMI I LIGJEVE PËR USHTRINË, I VETMI SUKSES I 2018-ËS

Kontestimi i legjitimitetit të qeverisë nga partitë opozitare, përplasjet në Kuvendin e Kosovës mes partive politike,...

Produktet ‘Made in Kosova’ depërtojnë në tregjet botërore

Disa nga produktet që prodhohen në Kosovë kanë arritur të depërtojnë në vendet evropiane dhe botërore, ndonëse me...

Haziri falënderon strukturat e LDK’së në takimin e fundvitit

Nën udhëheqjen e kryetarit të Degës, njëherit nënkryetarit të LDK’së, Lutfi Haziri, është mbajtur sot takimi i fundvitit me...

DETAJE NGA VRASJA AKSIDENTALE NË GJILAN

Në orët e para të vitit 2019’të në një familje nga Selvishta e Gjilanit ndodhi një tragjedi. Burri vrau gruan. Dyshimet e para të...

Rotaract Club “Anamorava” shpërndau dhurata për Vitin e Ri për fëmijët e komunitetit rom

Të rinjtë gjilanas që janë pjesë e Rotaract Club “Anamorava”, po vazhdojnë me aktivitete të ndryshme në të mirë të...

Haziri viziton shërbimet e kujdestarisë pas ndërrimit të motmoteve

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, sikur edhe vitet e tjera, me bashkëpunëtorët e tij ka vizituar të gjitha shërbimet e...

Katër persona të lënduar në një aksident trafiku në Gjilan

Një tjetër aksident trafiku ka ndodhur gjatë ndërrimit të motmoteve. Katër persona të nacionalitetit serbë kanë mbetur të...

Gjithçka ndodhi në ditën e fundit të vitit 2018 në Kosovë, vrasje, aksidente e vjedhje

Dita e fundit e vitit 2018, Kosovë u përmbyll me vrasje, aksidente, lëndime nga mjetet piroteknike. Nga aksidenti që ndodhi në fshatin...