Archives post

MËRGIMTARËT E LËSHOJNË KOSOVËN, DY ORË E GJYSMË PRITJE NË MERDARE

Përfundimi i festave të fundvitit ka shkaktuar përsëri kolona e pritje të gjata nëpër pikat kufitare. Kësisoj, sipas të dhënave...

ADA GAS” PETROL! – dridh tregun e karburanteve në Anamoravë

Si edhe deri më tani, duke qenë gjithnjë lider në çmime dhe cikësi, “ADA GAS” Petrol, ka treguar edhe njëher korrektësin dhe...

“SHQIPËRIA E MADHE, SULM I DREJTPËRDREJTË NDAJ SERBISË”

Kryetari i partisë “Serbia e bashkuar”, Dragan Markoviq, ka vlerësuar se fshirja e kufijve ndërmjet Kosovës e Shqipërisë është...

AKSIDENTET NË KOSOVË, NË VITIN 2018 HUMBËN JETËN 110 PERSONA

Gjatë vitit që lamë pas në Kosovë aksidentet fatale kanë qenë shqetësuese, pasi nga muaji janar deri në muajin nëntor kanë...

I JEPET LAMTUMIRA E FUNDIT ISH LUFTËTARIT TË UÇK-SË

Sot në varrezat e Dëshmorëve në Gllogjan, me nderime të larta nga FSK-ja, në përcjelljen e familjarëve, bashkëluftëtarëve dhe...

Në Gjilan zbritet çmimi i naftës dhe benzinës në mënyrë drastike në “ADA GAS” PETROL!

Diesel 0.99 Benzina 0.99 Gasi 0.56 Edhe një pompë e derivateve në Kosovë ka zbritur në mënyrë drastike çmimin e naftës dhe të...

Gjilan: Arrestohet pasi u kap duke kontrbanduar kafshë

Në rrugën Pogragjë-Sllubicë të Gjilanit një person është arrestuar i cili është kapur nga Policia duke kontrabanduar kafshë....

JASHARI: ZOTI DHE NATYRA PO RUAJNË KOMPLEKSIN MEMORIAL NË PREKAZ

Pasardhësi i familjes Jashari, Bekimi Jashari ka shprehur pakënaqësitë e tij për përkujdesjen e institucioneve të Kosovës ndaj...

Besjana Rexhepi nga komuna e Vitisë, ndonëse vetëm 27 vjeçare përmbyll vitin 2018 me 3 libra të botuara.

Ish Këshilltarja Komunale Besjana Rexhepi nga komuna e Vitisë, ndonëse vetëm 27 vjeçare përmbyll vitin 2018 me 3 libra të botuara,...

I caktohet masa e paraburgimit të dyshuarit që nga pakujdesia vrau bashkëshorten e tij.

Gjykata Themelore në Gjilan ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Gjilanit, duke i caktuar masën e paraburgimit prej 30...