Archives post

Rritet numri i të papunëve dhe i punëkërkuesve

Edhe në vitin 2018, punëkërkuesit kosovarë u ballafaquan me mungesë të vendeve të punës. Papunësia për vitin 2018 ka arritur...

Kurti kërkon që në ekipin dialogues të ketë edhe përfaqësues nga Lugina e Preshevës

Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka pritur në zyret e partisë së tij, të parin e Kuvendit Komunal të Preshevës, Sami Salihun....

Policia s’po e gjen por Radojcic organizon koncert në një fshat të Gjilanit

Milan Radojciq, i dyshuar për vrasjen e ish-politikanit serb Oliver Ivanoviq, nga arratia po merret me organizim të festave. I njohur si...

STUDENTËT KËRKOJNË VIZA, PROTESTOJNË MË 10 JANAR

Studentët e Prishtinës kërkojnë që të lëvizin lirshëm sikur të gjithë bashkëmoshatarët e tyre në Europë. Për këtë...

Grabitjet me armë po rrezikojnë jetën e qytetarëve

Kosova është shndërruar në çerdhe të grabitësve muajt e fundit. Grabitjet me armë kanë terrorizuar punonjësit dhe klientët e...

Caktohet data kur do të vendoset për veteranët mashtrues

Seanca ku do të vendoset për kërkesën e prokurorisë për masë të përkohshme lidhur me veteranët e dyshuar si të rrejshëm pritet...

Familja e të ndjerit Izet Demaj falënderon kontribuuesit, kërkon që të ndalet mbledhja e fondeve

Një njoftim që medieve i është dërguar në emër të familjes së policit të vrarë, Izet Demaj, bën thirrje që të ndalet mbledhja...

DUKE PRITUR NË KOLONË MERR FLAKË VETURA NË JARINJË

Një veturë derisa kishte qenë duke pritur në kolonë në pikën kufitare të Jarinjës është kapluar nga flakët dje pasdite. Policia...

55 aksidente ditën e djeshme në Kosovë, një me fatalitet

Gjatë ditës së djeshme në Kosovë kanë ndodhur 55 aksidente trafiku, njëri nga të cilit ishte me fatalitet. Prej 55 aksidenteve, në...

Nga e hëna vjen acari i vërtetë

Ditëve të fundjavës vendi ynë vazhdon të mbetet nën ndikimin e acarit arktik që ka përfshirë rajonin tonë. Nga dita e diel, një...