Archives post

Rrugët në mbarë vendin të kalueshme, Ministria e Infrastrukturës e gatshme t’i përgjigjet çdo situate

Gjatë ditës së sotme të gjitha rrugët në vend kanë qenë të kalueshme, me pak vështirësi në zonat malore të vendit, si pasojë...

20 vjet nga koha kur u dëgjua për herë të parë zëri i Radio Kosova e Lirë, por kush e barti teknikën?

Teknika e cila ishte dhuruar nga tash këngëtari i njohur Ismet Bexheti, atëbotë drejtor i Radio Zëri i Kumanovës, kishte kaluar...

Cilat janë rezultatet e luftimit të korrupsionit në Kosovë

Lufta kundër korrupsionit edhe gjatë vitit 2018, sikur edhe në vitet e kaluara, është potencuar nga institucionet e Kosovës si një...

Ky është shkaktari kryesor i kancerit

Shumë pak njerëz në të gjithë botën e dinë përse ky fakt është fshehur nga industria farmaceutike dhe industria e ushqimit. Në...

Acar në pesë ditët e ardhshme në Kosovë

IHMK-ja përmes një komunikate për media bën të ditur se në pesë ditët e ardhshme në Kosovë do të mbretërojë mot i ftohtë....

Kajtazi: Meraku i PDK që LDK të jetë pjesë e marrëveshjeve historike!

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lirije Kajtazi, ka shkruar në profilin e saj, për, siç shprehet ajo, një furie sulmesh...

Në Pozharan u zbulua busti i atdhetarit dhe humanistit Rexhep Ostërgllava i njohur si Rexhë Gërba

Në Pozharan në Lagjen e Muhaxherve sot në një ceremoni të organizuar nga familja Ostërgllava në prani të një numri të madhë të...

Sondazhi i Vetëvendosjes konfirmon se PSD përkrahet vetëm prej 2.4 për qind e votuesve

Partia e Shpend Ahmetit nuk po mund të këndellet. PSD edhe në sondazhin e fundit ka dalë me 2.4 për qind të përkrahjes popullore në...

Njihuni me shqiptaren që pret të bëhet deputete në Zvicër

Në Zvicër ka shumë shqiptarë të suksesshëm, që janë shumë mirë të integruar në shoqërinë zvicerane. Ata janë figura kyçe...

Kartoni i gjelbër bëhet obligative për regjistrimin e veturave

Kartoni i gjelbër do të bashkohet me polisat e auto-përgjegjësisë, kështu që secili pronar duhet ta nxjerrë atë gjatë...