Archives post

Nesër shumë ftohtë në Kosovë

Nesër mbi vendin tonë do të mbajë mot i ftohtë dhe me vranësira të shpërndara dhe me intervale me diell. Sipas parashikimit të...

Kompania amerikane heq logon që e mori nga FSK-ja

Kompania private e sigurimit në Amerikë, American Premier Security, që kishte kopjuar dizajnin e emblemës së FSK-së, e ka hequr logon...

Azizi: Me lëndet civile do të merren gjyqtarët e rinj

Kryetari i Gjykatës Themelore në Gjilan, Ramiz Azizi, ka konfirmuar se në Degën Civile, lëndët presin më tepër. Ndërkaq, i pyetur...

Kosova nuk duhet të dallohet me paga të ndryshme për punë të njejta

Arben Mehmeti Është problem që në Kosovë të realizohen kërkesat me greva, sepse, është e pa përballueshme për buxhetin e...

KOMPANIA AMERIKANE ËSHTË LICENCUAR SHTATË VJET PAS DIZAJNIMIT TË LLOGOS SË USHTRISË, AJO E VODHI NGA FSK

Një kompani e sigurimeve me seli në Kalifornia të Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA), po del se ka kopjuar llogon e Ushtrisë...

Gjilani nis përgatitjet

Pas pushimit dyjavorë, ditën e sotme skuadra e Gjilanit ka startuar me përgattije për pjesën e dytë të edicionit të sivjetëm në...

Drita nis përgatitjet , mungon lojtari më i mirë në Kosovë

Skuadra e Dritës ka filluar përgatitjet për pjesën e mbetur të kampionatit. Kampioni aktual i Kosovës, FC Drita në ditën e sotme ka...

Zyrtare: Lila dhe Koçi bëhen pjesë të Gjilanit

Gjilan,07 Janar-Ditën e sotme skuadra e Gjilanit ka arritur marrëveshje edhe me dy futbollistë të tjerë.Bëhet fjalë për Vilson...

Mbi 300 aksidente në gjashtë ditët e fundit, dy prej tyre me fatalitet

Për më pak se një javë në tërë Kosovën kanë humbur jetën dy persona në aksidente trafiku. Në bazë të statistikave zyrtare të...

Emblema e FSK-së, identike me të një kompanie private të sigurisë amerikane, kush kujt ia mori

Emblema e Forcës së Sigurisë së Kosovës, po del të jetë identike me logon e një kompanie private të sigurisë në Amerikë. Logon...