Archives post

Zyrtare: Largohen dy lojtarë nga Gjilani

Edon Sadriu dhe Ergon Hyseni edhe zyrtarisht i kanë ndarë rrugët me klubin e Gjilanit. Gjithçka është konfirmuar në rrjetin social,...

Aktorët e Teatrit të Gjilanit pesë muaj pa paga, ndërpresin provat

Pas një jave punë, aktorët e Teatrit të Gjilanit nuk kanë mundur t’i vazhdojnë provat më. Vështirësitë financiare kanë bërë...

Mësimdhënësit në Kosovë si Shudra në Indi

Deri vonë popullsia e Indisë ka qenë e ndarë në tri kasta, Vaysia, Brahmanë dhe Shudra. Shkruan: Betim Sherifi Sistemi i kastave...

Përparim Osmani rikthehet tek ish klubi i tij

Përparim Osmani nuk po e gjen veten te Prishtina. Përflitej prej ditësh, por sot ka marrë formën zyrtare. Përparim Osmani rikthehet...

Nënkryetari i komunës, Arbër Ismajli, reagon kundër spekulimeve nga disa të ashtuquajtura portale

Arbër Ismajli në një prononcim për Radio Star, reagon ashpër për lajmet kinse ai do të jetë kandidat i LDK-së për kryetar komune....

Këta janë 3 kosovarët e arrestuar në Beograd

Natën e Krishtlindjeve Ortodokse tre kosovarë nga Prizreni janë arrestuar në Beograd pasi kanë bërë grafitet me emrin e UÇK’së...

Dënohen me burgim dhe gjobë, për veprën penale të shantazhit ndaj doktorit në Gjilan

Gjykata Themelore në Gjilan ka shpall aktgjykim dënues ndaj të akuzuarit M.K. dhe akuzuarës F. K., duke i shqiptuar dënim me nga një...

Hakmerren serbët: Arrestohen 3 kosovarë në mes të Beogradit, 55 ditë burgim

Natën e Krishtlindjeve Ortodokse tre kosovarë nga Prizreni janë arrestuar në Beograd pasi kanë bërë grafitet me emrin e UÇK’së...

Gjilani shpërthen ‘bombën’ duke arritur marrëveshje me mesfushorin e njohur boshnjak!

Skuadra e Gjilanit sot ka arritur të afrojë edhe një lojtar brenda ekipit.Semir Hadžibulič sot ka firmosur kontratën me klubin e...

Kryeprokurori Maloku ka pritur në takim zyrtarë të lartë nga Ambasada Britanike

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Gjilan, Jetish Maloku, ka pritur sot në takim zyrtarët e lartë nga Ambasada Britanike, Ken...