Archives post

Haziri: Rexhep Mala e Nuhi Berisha ndezën shkëndijat e dritës që asnjëherë nuk u shuan

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, me pjesëmarrjen edhe të përfaqësuesve të Qeverisë së Kosovës, kryesuesen e...

MINISTRIA E INFRASTRUKTURËS APELON PËR KUJDES GJATË VOZITJES

Ministria e Infrastrukturës ka apeluar te qytetarët që të kenë kujdes gjatë vozitjes në këtë kohë kur moti në Kosovë është i...

Gjilani fiton 100 mijë euro grant për fushën e pastërtisë

Komuna e Gjilanit ka fituar grantin e radhës në vlerë prej 100 mijë euro nga Ministria e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor për...

Gjilani po vazhdon me përgaditjet

-Edhe pse në kushte jo shumë të favorëshme për punë,skuadra e Gjilanit edhe ditën e sotme vijoi me përgaditjet për edicionin...

Kryetari Azizi, mirëpret bashkëpunimin e organizatës YIHR

Kryetari i Gjykatës Themelore të Gjilanit, Ramiz Azizi ka pritur në një takim, përfaqësueset e Organizatës Nisma e të Rinjve për...

Forumi i Grave Gjyqtare dhe Prokurore zhvillon takimin e parë për vitin 2019

Sot, në Gjilan, është zhvilluar takimi i parë për vitin 2019, i grave Gjyqtare dhe Prokurore, në regjionin e Gjilanit. Gjatë këtij...

FENIKSIMI i emërtimit “Intelektualët” më 1997

Shkruan: Nehat Osmani Kur e kemi mendu emërtimin “Intelektualët”, më 1997, e kemi mendu të jetë i veçantë, i dallueshëm,...

Gjilani i mbuluar me borë, Arlind Kqiku sjell pamje mahnitëse

Haradinaj: Nuk do ta heqim taksën ndaj Serbisë

Pas mbledhjes së parë për këtë vit të Qeverisë, kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se derisa nuk ka njohje nga Serbia, taksa...

PËR DISA PËRFAQËSUES SERBË BËHET I VËSHTIRË KALIMI NË SERBI

Pas ndalesave e peripecive, me të cilat u ballafaquan kohë pas kohe pjesëtarët serbë të Forcës së Sigurisë së Kosovës gjatë...