Archives post

Mentor Petrela klasifikohet ndër 100 neurokirurgët më të mirë në botë

“World Academy of Neurological Surgery” përzgjedh profesorin shqiptar ndër 100 mijë neurokirurgë në botë. Shefi i...

SBASHK-U JEP DETAJE NGA GREVA E SOTME

Grevës së përgjithshme, e cila filloi sot, iu janë përgjigjur të gjitha institucionet arsimore që nga çerdhet e deri në...

Komuna e Gjilanit pastron rrugët dhe trotuaret, nuk merret me improvizimet e opozitës

Komuna e Gjilanit, pas reshjeve të shumëta të borës, në mënyrë permanente po i pastron rrugët dhe trotuaret. Deri tani, edhe në...

Djali i dëshmorit vendos ta lë Kosovën: Vendi për të cilin luftoi babai im, sot nuk ka vend pune për mua

Ilir Bunjaku nga Komuna e Kaçanikut ka publikuar një mesazh prekës në rrjete sociale, derisa nga varri i babait të tij është...

Godet SHBA: Sanksione për Haradinajn dhe zv.Kryeministrat, ju jep afat deri më 21 janar ta heqin taksën 100%

Nëse nuk suspendohet taksa 100 për qind deri më 21 janar, administrata e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) do të vendosin...

Vetëvendosje në Gjilan janë mbledhur sot për të pastruar nga bora trotuaret e qytetit

Aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje! Qendra në Gjilan, janë mbledhur sot për të pastruar nga bora trotuaret e rrugës “Zija...

Sindikata u bën thirrje mësuesëve: Qëndroni të bashkuar

Kryetari i SBAShK-ut, Rrahman Jasharaj, me anëtarë të Këshillit Qendror Grevist vizituan edhe Shkollën “Hasan Prishtina” ku...

REAGIM i Këshillit të Nxënësve të Kosovës – KNK karshi grevës nga SBAShK-u

Festim Aliu, lojtar i ri i Kikës

KIKA sot ka prezantuar edhe transferimin e radhës, Festim Aliun. Qendër mbrojtësi Festim Aliu është rikthyer te KF Kika, pas një...

A do të hiqet taksa pas ultimatumit të Amerikës, flet Haradinaj!

Gjatë ditës së sotme në media ka qarkulluar një ultimatum nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës për heqjen e taksës ndaj produkteve...