Archives post

Gjatë vitit të kaluar në aksidentet në trafik kanë vdekur 128 persona

Gjatë vitit të kaluar janë identifikuar një numër i konsiderueshëm i kundërvajtësve, ku më poshtë paraqiten të dhënat...

Zbulohet shuma që qytetarët e Kamenicës po paguajnë për largimin nga Kosova drejt Kroacisë

Mungesa e vendeve të reja të punës dhe pagat e ulëta në Kosovë, kanë bërë që të rinjtë e komunës së Kamenicës të...

“Kosova mund ta plotësoj kërkesën e SHBA-ve për taksën, ta suspendoj përkohësisht derisa…”

Analisti politik, Shkëlzen Maliqi, ka vlerësuar se Qeveria e Kosovës e ka një mundësi që ta plotësojë kërkesën e SHBA-së për...

Grabitje si nëpër filma në Gjilan

Grabitet si nëpër filma “BUM” marketi në Gjilan, hajnat ishin me maska e me armë Të martën rreth orës 20.00 të mbrëmjes...

Moti mbi vendin tonë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës se temperaturat minimale do të arrijnë deri në -11 gradë Celsiues, ndërsa ato maksimale do të...

Shoqata ‘Only 10 for better world” e bën me shtëpi familjen Leci nga Koretini

Iniciativat e shqiptarëve për të ndihmuar familjet në nevojë asnjëherë nuk kanë munguar. Kësaj radhe, me ndihmën e shoqatës...

Burrat rrahin gratë në ndikim të alkoolit në Gjilan

Departamenti i Përgjithshëm, në Prokurorinë Themelore në Gjilan, sot, pranë Gjykatës kompetente në Gjilan, ka ngritur tri aktakuza...

NEW YORK TIMES SHKRUAN PËR DJALIN NGA ZHEGRA E GJILANIT, AI ËSHTË SUPER I FAMSHËM SI MJESHTËR I ORËVE

New York Times i ka kushtuar një artikull të veçantë gjeneratës së re të orëndreqësve. Këtë artikull ata e kanë filluar me...

Burim Baftiu, udhëheqësia tradicionale e “Flakës së Janarit”, kësaj here ja arritën qëllimit që tja ndalin “Rriten në gjysme” film dhe foto flaka !

Foto & Film Flaka Te nderuar kolege, regjisore, producentë, skenaristë , aktor dhe krijues te filmit, Aryeja pse po ju shkruaj nuk...

Haziri: Nuk bëhemi pjesë e dialogut, pushteti zgjodhi PSD-në para LDK-së

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri në një intervistë për Telegrafin me gazetarin Muhamet Hajrullahu ka folur për zhvillimet e fundit...