Archives post

ZYRTARE: Drita nënshkruan me futbollistin amerikan

FC Drita ka nënshkruar me sulmuesin Nigerian me nënshtetësi Amerikane, Kyrian Nwabueze. Nwabueze ka pasur pervojë për disa vite në...

Bashkëatdhetari nga Zvicra sonte sjellë një dhuratë shumë të rëndësishme për Njësinë Profesionale të Zjarrfikësve në Gjilan

Bashkëatdhetarit në Zvicër B. A. sonte është sjellë një dhuratë shumë e rëndësishme për Njësinë Profesionale të...

KEK’u paralajmëron: Terri do ta kaplojë Kosovën

Sindikata e Re e KEK’ut ka reaguar lidhur me informacionet se edhe punëtorët e KEK’ut do të futen në Ligjin për Paga. Ata kanë...

1 mijë gjoba në 24 orë

Policia e Kosovës në raportin 24-orësh përveç rasteve tjera ka dërguar edhe statistikat mbi aksidentet, tiketat e shqiptuara e...

Shërbyesit civilë edhe nesër në grevë, presin marrëveshjen me qeverinë

Mursel Zymberi, kryetar i sindikatës së shërbyesve civilë në “Express Intervistën” në KTV, ka paralajmëruar se edhe nesër do...

Këshillat e Prindërve pritet të protestojnë kundër grevës së SBASHK-ut

Mësimdhënësit vazhdojnë të mos jenë të kënaqur me rritjen e koeficientëve në Projektligjin për Paga, i cili është miratuar nga...

Alarm! Rritet trafikimit me substanca narkotike në Anamoravë

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Gjilan, Jetish Maloku, sot ka mbajtur takim me zyrtarët përgjegjës policor, të Sektorit për...

Haradinaj vazhdon të insistojë – tregon ‘pasojat’ nëse hiqet taksa ndaj Serbisë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj sot ka marrë pjesë në Akademinë Përkujtimore për dëshmorët në Bishtazhin dhe Rogovë të...

Xhelili: Qeveria po ndanë mjete financiare per persona dhe familje të caktuara në Kosovë

Me propozimin e z. Ali Xhelili, Berisha Consulting – Shërbime Juridiko Kushtetuese do te pergatite te gjitha shkresat e nevojshme...

FSSHC-ja nuk është pjesë e grevave të shërbyesve civilë

Federata e Sindikatave të Shërbyesve Civilë (FSSHC) nuk është pjesë e grevave të thirrura nga sindikatat tjera, që përfaqësojnë...