Archives post

Dy ekipet gjilanase, Drita dhe Gjilani ndeshjet e tyre do t’i zhvillojnë këtë të premte.

Dy ekipet gjilanase, Drita dhe Gjilani ndeshjet e tyre do t’i zhvillojnë këtë të premte. Kështu kanë bërë të ditur faqet zyrtare...

Kjo është lista e Gjilanit kundër Lirisë

Vuçiq flet nga Medvegja, tregon se a do t’i bashkohet Kosovës!

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq ka vizituar sot Medvegjën. Ai ka deklaruar se kjo komunë nuk do t’i bashkohet asnjëherë...

Tre muaj taksë ndaj Serbisë – priten rritje të çmimeve në Kosovë

Kanë kaluar mbi tre muaj që kur Qeveria e Kosovës mori vendim për vendosjen e taksës ndaj produkteve të cilat vijnë nga Serbia por...

Është bërë pranim dorëzimi i detyrës së Kryetarit të KVRL-së

Sot në Kuvendin Komunal të Gjilanit, tashmë ish-kryetarja e KVRL-së, Diellza Selishta, i ka dorëzuar detyrën e Kryetarit të...

Gjilan: 2 vjet burg për inspektorin e ndërtimit

Gjykata e Apelit e ka vërtetuar dënimin prej dy vjetësh burgim të shqiptuar nga shkalla e parë, ndaj inspektorit të ndërtimit në...

Mbi 33 mijë raste të gripit sezonal, IKSHP-ja jep rekomandime si të mbroheni

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike thotë se gjatë tërë vitit bën mbikëqyrjen permanente të Influencës sezonale (ILI),...

Kurti flet për gjendjen e tij shëndetësore, ende nuk është shëruar

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, për dy ditë me radhë ka qëndruar i shtirë në repartin e Infektives në QKUK për...

Afrim Shala, Botimi i tretë Hyrje në të drejtën Penale

Të nderuar miq! Ju njoftoj se tani më është botuar teksti “Hyrje në të drejtën penale” Botimi i tretë, i cili tekst është...

Haradinaj: Kosova do të ketë pasoja nga SHBA’të, nëse nuk e ndryshon mendjen për taksën

Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj, e ka pranuar sot se Kosova mund të ketë pasoja po se nuk e ndryshoi mendjen për pezullimin e...