Archives post

Koha kur estrada përballej mes vete në stadiumin e qytetit në Gjilan (Pamje të rralla)

Dy klubet e qytetit, Gjilani dhe Drita kishin marrë gjithë protagonizmin në futbollin e pasluftës, për shkak të rivalitetit dhe...

Valentina Bunjaku Rexhepi: Ne nuk jemi të një pasmesnate në Kuvend!

Deri në 16 orë, deri në ora 02:00 pas mesnate, zgjati seanca e djeshme në Kuvendin e Kosovës. Disa kritikuan deputetët e Gjilanit që...

Policia jep detaje për vdekjen e 53-vjeçarit në Gjilan

Policia e Kosovës ështê njoftu mbramë rreth orës 18:00 se një veturê e hapur gjendet pran Pendës së fshatit Livoq i Eperm. Policia...

Pikturat e nxënësve të Shkollës së Artit Pamor “Adem Kastrati“ nga Gjilani pjesë e ekspozitave ndërkombëtare, promovojne imazhin e Kosoves

Fondazioni zviceran “Ibrahim Kodra”, në bashkëpunim me Qendrën Kulturore Evropiane, Fondacionin GAA, Muzeun e Kosovës,...

Gruaja në role të shumëfishta

Si e shohim ne gratë, gruan sot? A e ka mbështetjen tonë gruaja sot? Pse shpeshë i mohohen të drejtat e saj qenësore? Shkruan:...

Detaje nga vdekja e 52 vjeçarit në liqenin e Livoqit

Mjekësia ligjore ka mbërritur në Liqenin e Livoqit për të marr trupin e pajetë të 52 vjeçarit. Trupi pajetë i E.SH nga Gjilani, i...

Këto do të jenë pagat e mjekëve kosovarë pas miratimit të Ligjit të ri të Pagave

Kuvendi i Kosovës me shumicë e ka votuar Ligjin e Ri për Paga, e kategoria që ka përfituar më së shumti nga kjo janë profsionistët...

Këngëtari kritikon deputetët e Gjilanit: Marre, ju flejtët në Kuvend! A e dini pse i keni marr votat ?

Këngëtari i njohur nga Gjilani, Ilir Demolli apo i njohur si Faraoni G ka kritikuar deputetët e Kuvendit të Kosovës që vijnë nga...

GJENDET TRUPI I PAJETË I 53-VJEÇARIT NË LIQENIN E LIVOQIT

53 vjeçari nga Gjilani, i cili ishte i zhdukur që nga dje është gjetur sot në liqenin Livoq të Gjilanit. Policia bashkë me ekipet e...

Një 53-vjeçar dyshohet se ka rënë në liqenin e Livoqit, zhytësit e FSK-së në kërkim

Ende nuk dihen gjurmët e një 53-vjecari nga Gjilani. Ai është zhdukur që nga dje. Ndërkohë që ka dyshime se mund të ketë rënë...