Archives post

Arrestohet ushtari i FSK’së në Gjilan, dyshohet se abuzoi seksualisht me një 15 vjeçare

Prokuroria Themelore në Gjilan, njofton se sot, rreth orës 17:30 minuta, ka ndaluar të dyshuarin M.S., pjesëtar i FSK-së, në...

PA T’SHTI N’DORË S’KA VEND PUNE

Spikamë të veçantë ka trajtimi i femrave në mentalitetin shqiptar qysh nga kohët e lashta, fenomen ky që ka lënë pasoja ende në...

Gjilani miraton Librin për Menaxhimin e Financave Publike dhe Kodin e Etikës Komunale

Në mbledhjen e Bordit të Drejtorëve të udhëhequr nga kryetari Lutfi Haziri, janë miratuar sot dy dokumente të rëndësishme...

Gjilani nis pilot projektin e shujtave për nxënësit e Verbicës së Zhegocit, Kishnapoles dhe Shurdhanit

Komuna e Gjilanit ka nisur sot zyrtarisht projektin e ndarjes së shujtave ditore për nxënësit nga klasa e parë deri në të pestën...

Shpërthen në lot polici gjatë protestës në Drenas

Një pjesëtar i Policisë së Kosovës ka shpërthyer në lot në momentin kur po protestohet në shenjë pakënaqësie për rastin e...

HAZIRI TREGON SE A IA KA OFRUAR PDK-JA POZITËN E KRYEMINISTRIT

Nënkryetari i LDK-së Lutfi Haziri ka folur edhe njëherë rreth ofertës që i ka bërë PDK-ja për hyrjen në qeverinë e Kosovës....

Arrestohet një person në Gjilan pasi vodhi pije në një lokal në vlerë rreth 230 euro

Dje është arrestuar i dyshuari mashkull shqiptar, pasi që dyshohet se i njëjti ka hapur me forcë derën e një lokali dhe ka vjedhur...

Gjilan: Kapet mashtruesi

Në rrugën “Idriz Seferi”, është arrestuar i dyshuari, pasi që i njëjti duke u prezantuar rrejshëm ka arritur që ta mashtrojë...