Archives post

Pamje fantastike e autostrada “Arbën Xhaferi”( FOTO )

Agim Ramadani rikthehet sërish në Gjilan, 276138 gëzhoja plumbi për të formuar potretin e tij (FOTO)

Gjilani ka ndjerë rikthimin e Agim Ramadanit, komandant Katanë këtë të mërkurë (1 maj), me ç’rast në qendrën e qytetit është...

Furrtari shqiptar që u sulmua në Beograd, do të shpërndajë bukë falas

Pronari i furrës “Roma” në Borçe të Beogradit, shqiptari Mon Gjuraj të premtën do t’u shpërndajë bukë falas...

Ministria e Transportit: Një tramvaj nga Prishtina për në Aeroport

Të mërkurën është lëshuar për qarkullim linja e autobusit Prishtinë-ANP “Adem Jashari” dhe anasjelltas, por Ministria e...

Tragjeditë godasin shqiptarët në Zvicër – dy të mitur vdesin brenda dy muajve

Për dy muaj në shtetin zviceran, ndërruan jetë tragjikisht dy të mitur nga Kosova. Me 21 mars, derisa po kthehej nga shkolla për në...

Kadriu i “Vatrës” dhe deputeti Hasani takojnë ish-presidentin Sejdiu

Kryetari i Lëvizjes Qytetare “Vatra”, Kushtrim Kadriu së bashku me deputetin e vetëm shqiptar në Parlamentin e Serbisë, Fatmir...

Puna që po e vret çdo muaj nga një njeri në Kosovë

Vetëm javën e kaluar Kosova humbi dy të rinj në vendin e punës. E një 23-vjeçar në Prishtinë, të premten, u rrëzuar nga...

Nga sot me tri euro linjë e rregullt Prishtinë – Aeroport- Prishtinë (FOTO)

Prej sot ka nisur linja e rregullt e Transportit Publik Prishtinë – Aeroport – Prishtinë. Nisja është nga Stacioni i Autobusëve...

Alarmi për ata që tymosin ‘Shisha’: Shkakton tri sëmundje vdekjeprurëse

92 përqind e rasteve të sëmundjes së kancerit në mushkëri vjen nga thithja e tymrave të ndryshëm, duke filluar nga duhani e deri...

100 euro gjobë për ata që ndezin goma, inspektorët e Gjilanit janë vazhdimisht në terren

Komuna e Gjilanit, përkatësisht Drejtoria e Inspekcionit, njofton qytetarët se ata që ndezin goma dhe gjësende të tjera për 1 Maj,...