Archives post

Gagica ngushëllon familjen Bajrami me rastin e ndarjes nga jeta të veteranes së arsimit, Safete Bajrami

Me rastin e ndarjes nga jeta të veteranes së arsimit, Safete Bajrami, drejtori i DKA-së, Nazim Gagica, i ka dërguar një telegram...

Dancing House dhuroi spektakël për fëmijët e qytetit.

Mbrëmë teatri i qytetit të Gjilanit u stërmbush me spektatorë, kryesisht fëmijë për të cilët kishte program të larmishëm...

Kurteshi – Emini: Agim Ramadani, veprën e tij madhështore e la përmes armës, penës dhe poezisë

Manifestimi treditor tradicional kulturor “Ditët e Agimit”, i cili i kushtohet figurës së dëshmorit të kombit, Agim Ramadani, në...

Haziri në Zurich: Rinorin do ta kujtojmë gjithmonë si djalë të hareshëm e të buzëqeshur

Në prezencën e mijëra njerëzve në Rumlang të Zurich, të premten i është dhënë lamtumira e fundit Rinor Bunjakut, i cili u nda...

Dy të lënduar në Zhegër, u rrahën keq pas një mosmarrëveshje mes vete

Në fshatin Zhegër të Gjilanit policia njofton se kanë arrestuar dy të dyshuar meshkuj shqiptarë, pasi që të njëjtit pas një...

Liberalizimi i vizave – qytetarët nuk iu besojnë deklaratave të krerëve shtetëror

Urimi i kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, për siç ka hënë ai, ‘liberalizimin e vizave’, nuk ua ka kthyer shpresat...

Nesër nëse qëlloni në Gjilan, mund të hani bakllava falas

Gjilanasit do të shpërndajnë bakllavë, si mirëseardhje për muajin e Ramazanit. Nesër në qendër të qytetit të Gjilanit, më...

Kërkohet paraburgim ndaj personave të përfshirë në vrasje në Komunën e Vitisë

Prokuroria Themelore në Gjilan, Departamenti për Krime të Rënda, sot ka kërkuar nga Gjykata kompetente në Gjilan, caktimin e masës...

I’u dha lamtumira e fundit 16 vjeçarit nga Gjilani, Rinor Bunjaku

I’u dha lamtumira e fundit 16 vjeçarit nga Gjilani, i cili humbi jetën tragjikisht ditë më parë në Zürich, raporton Radio Star....

Sa viza Schengen lëshoi Zvicra në 5 vjet për qytetarët e Kosovës

Këtu janë disa të dhëna sa viza kanë marrë kosovarët dhe sa prej tyre u janë refuzuar nga viti 2014 deri më 2018, raporton REL....