Archives post

Urimi i Lutfi Hazirit me rastin e fillimit të muajit të Ramazanit

Lutfi Haziri ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë me rastin e fillimit të muajit të shenjt të Ramazanit. Ky është urimi i...

Gjilani në zonën e barazhit

Flamurtari ka arritur të marr një fitore të madhe në udhëtim te Gjilani me rezultat 1-0 në ndeshjen e vlefshme për javën e 30-të...

CILAT JANË VEÇANTITË E RAMAZANIT?

Ramazani është muaji më i çmuar në kalendarin islam dhe është obligim që myslimanët të agjërojnë. Më poshtë janë disa fakte...

Ja cilat shtete kanë përfituar më së shumti nga taksa 100% ndaj mallrave serbe

Rampa e Kosovës për mallrat nga Serbia,e cila ekonominë serbe brenda vitit e dëmton rreth 500 milionë euro, po iu bën mirë disa...

Tribunë me rastin e fillimit të muajit të shenjtë të Ramazanit

Në sallën e Tetarit të qytetit në Gjilanit, Këshilli i Bashkësisë Islame, organizoi tribunë të hapur me qytetarë, të cilën e...

Tërnava ua uron myslimanëve Ramazanin, bën thirrje për bashkim

Myftiu i Kosovës – Naim Tërnava, ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë me rastin e fillimit të muajit të shenjt të Ramazanit....

Samiti i Berlinit: Ajo që nuk u tha deri më tani

Samiti i Berlinit i cili u mbajtë ditë më parë në Berlin të Gjermanisë ku nikoqire ishte zonja Merkel, e për bashkëkryesues të...

Dy vjedhje brenda një dite në Gjilan

Dy vjedhje janë kryer brenda një dite, dje në Gjilan. Policia e Kosovës raporton se një person ka njoftuar se derisa ishte në vendin...

Gjilani kërkon tre pikë ndaj Flamurtarit

Gjilani kërkon tre pikë ndaj Flamurtarit Ky vikend sjellë përballjen mes Gjilanit dhe Flamurtarit, sfidë e vlefëshme për...

Blerond Maraj ka nevojë për ndihmë: Është diagnostifikuar me tumor, probleme në zemër dhe epilepsi

Blerond Maraj nga Peja është diagnostifikuar me Tumor në hundë, probleme me zemer dhe epilepsi dhe i nevojitet trajtim jashtë vendit....