Archives post

Një femër ringrihet gjithmonë, edhe kur nuk e beson, edhe kur nuk e dëshiron

Nga Fabio Volo Absolutisht, gjëja më e mrekullueshme, më shumë se perëndimet, më shumë së fluturimi i një zogu, është një...

Mjekët kosovarë shpëtojnë një 2 vjeçar, i kryejnë një operacion të rrallë

Një ekip mjekësor në Klinikën e Kirurgjisë së Fëmijëve ka kryer me sukses një operacion të rrallë te një fëmijë i moshës 2...

Drita konfirmon se morën premia për ta ndalur Llapin dhe Prishtinën:

Kampionati elitar në futbollin e Kosovës është bërë më interesant se kurrë në javët e fundit. Tri skuadra janë në garë të...

Gjilani javën e ardhshme publikon emrat e uzurpatorëve të pronës publike

Kryetari i Komunës, Lutfi Haziri, ka bërë të ditur se në javën e ardhshme, do të publikohet lista e emrave të uzurpatorëve të...

Qëndresa Sadriu përshëndet nga Parlamenti i Kantonit të Cyrihut, si deputete e re

Sot, ajo, si shqiptarja e parë në këtë post në këtë kanton, ka publikuar në faqen e saj të facebookut fotografinë nga mbledhja e...

Reagon kapiteni i Gjilanit, pas humbjes nga Flamurtari

Ylber Kastrati ka reaguar ashpër pas humbjes turpëruese nga Flamurtari, ai përmes një postimi në Facebook gjithë fajin e humbjes...

Apeli ia vërteton dënimin të akuzuarit për vrasje të djalit në Gjilan

Gjykata e Apelit e Kosovës, e ke refuzuar si të pa bazuar ankesën e avokatit mbrojtës të akuzuarit G.B., kundër aktgjykimit të...

Ismajli ka përgëzuar futbollistin gjilanas Arnis Latifaj për sukseset e arritura në Europë

Nënkryetari i Komunës së Gjilanit, Arbër Ismajli, ka pritur në takim futbollistin e njohur gjilanas, Arnis Latifaj, i cili aktualisht...

Vuçiq e ‘pranon’ se e ka humbur Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka thënë se Kosova do të fitojë pavarësinë dhe sovranitetin në tërë territorin, por jo...

Shala: Taksa do të mbetet në fuqi

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq i ka dhënë afat deri më sot Qeverisë së Kosovës ta heqë taksën 100 për qind ndaj mallrave serbe...