Archives post

Aktakuzë për kontrabandim me migrantë, falsifikim të dokumenteve dhe armëmbajtje pa leje

Prokuroria Themelore në Gjilan, Departamenti i Krimeve të Rënda, sot, ka ngritur aktakuzë ndaj të pandehurve G.V., S.K., G.E., F.V....

Pako ushqimore për 150 familjet me gjendje të rëndë ekonomike dhe sociale në Gjilan

Në shenjë solidariteti me familjet me gjendje të rëndë ekonomike dhe sociale, sot organizata “Islamic Relief Kosova”, tashmë e...

Art Rushiti, menaxhuesi i faqeve të mëdha të showbizzit botërorë: Flet djaloshi që pa nga afër Beyoncen

Ndoshta mund të duket pak abrusde mirëpo qëllimi i tij është që të arrijë në majat më të larta të menaxhimit të këtyre...

Duro: Ishte gabim që shkova te Drita, ja pse vendosa të marr drejtimin e tyre

Shpëtim Duro ishte i ftuar në emisionin “Kampionët” në “Vizion Plus”, ku diskutoi në lidhje me ngjarjet më të fundit të...

Ndahet nga jeta profesori Demush Haziri!

Këtë njoftim e kanë bërë të ditur familjarët përmes llogaris personale ne Facebook. Njoftim! Me pikëllim të thellë njoftojmë...

Familja Bunjaku falënderon ata që ndanë dhembjen për humbjen e Rinorit

Me rastin e shuarjes tragjike të jetës të djalit dhe nipit tonë, Rinor (Fatmir) Bunjakut, ne, familja e gjerë Bunjaku nga Gjilani...

SKANDALOZE: Në Kosovë nuk të duhet as kualifikimi akademik, gjilanasja refuzohet nga Ministria e Jashtme në konkursin për mision diplomatik

VEC TE ISHA KON EDHE E KOMORANIT :p Dje pasdite, pranova kete email nga Ministria e Puneve te Jashtme qe une nuk i plotesoj kriteret as...

Serbia dhe Bosnja dikur eksportonin produkte në vlerë 1 milion euro në ditë, tani as 8 mijë

Për t’i ikur taksës 100 përqind, tentimet e futjes së mallrave me origjinë serbe ilegalisht në Kosovë përmes veriut, nuk kanë...

“Bufi” i “kërkon” Rusisë njohjen e Pavarësisë së Kosovës

Aktori nga Kosova zgjedh një mënyrë diplomatike dhe satirike për t’i kërkuar Rusisë njohjen e Pavarësisë së Kosovës. Një ndër...

IKShP u bënë thirrje qytetarëve të kenë kujdes ndaj pickimit të rriqrave

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike u bënë thirrje qytetarëve që të kenë kujdes ndaj pickimit të rriqrave, meqë tashmë...