Archives post

Valentina Bunjaku-Rexhepi: Urime zgjedhjet e partisë së besës e shpresës!

Çfarë ndjenje e jashtëzakonshme! Zgjedhjet në LDK! Zgjedhjet në partinë e besës dhe shpresës! Veprimtarë dhe veprimtare të...

Lidhja Demokratike e Kosovës është sinonim i vlerave, i intelektualëve, i akademisë, i lirisë e demokracisë.

Shkruan:Burim Elezi Mbi të gjithë, është sinonim i respektimit të diversitetit në qëndrime, çka për partitë tjera është film....

VV:Anulime dhe shpalljeve të shpeshta të konkurseve në arsim, kohë e pa kohë

Lëvizja Vetëvendosje! në Gjilan, sot ka mbajtur konferencë për media, ku janë shpalosur disa nga shqetësimet dhe manipulimet që...

Nxënësit E Gjimnazit Natyror “Xhavit Ahmeti” Realizojnë Projektin “Përdorimi I Duhanit Nga Adoleshentët”

Miliona njerëz humbin jetën si pasojë e sëmundjeve që i shkakton konsumimi i duhanit. Miliona njerëz edhe më tej vazhdojnë të...

Pensionohet arsimtari Nijazi Haziri

Arsimtari i Biologjisë, Nijazi Haziri, ka përfunduar karrierën në arsim. Udhëheqësit e shkollës, kolegët dhe nxënës të...

LDK e Gjilanit shpall zgjedhjet e brendshme

Nën udhëheqjen e kryetarit të Degës së Lidhjes Demokratike të Kosovës, njëherësh nënkryetar në nivel qendror, Lutfi Haziri,...

Policia e Kosoves me plan Operativë rreth “Kontrolleve te jashtëzakonshmëme të mjeteve të rënda transportuese transportuese”

Policia e Kosovës, Njësia Rajonale e Komunikacionit Rrugor, me qëllim të parandalimit të aksidenteve në komunikacion, është në...

Haziri ngushëllon familjen Memishi

Telegram ngushëllimi E nderuara familja Memishi, Me dhembje të thellë mora lajmin e kobshëm për ndarjen nga jeta të familjarit tuaj...

Gjilani dhe Sioux City i ShBA së shpejti e formalizojnë binjakëzimin

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka pritur sot në takim pune drejtoreshën ekzekutive të Iowa Sister State (Organizatës...

Kosova shtet prej “letrës”: Nuk ka material për letërnjoftime e çertifikata

Qytetarët e Kosovës tani nuk po munden të marrin letërnjoftimet apo të ndërrojnë ata të vjetrit, pasi MPB, tash e disa ditë nuk po...