Archives post

Aksident i rëndë në magjistralen Gjilan – Prishtinë

Një aksident i rëndë ka ndodhur në magjistralen Prishtinë – Gjilan, derisa një veturë e tipit “Seat” është vet-aksidentuar,...

Mirëpritet kufizimi i orarit të punës gjatë të dielave dhe ditëve të festës

Dy rregullore komunale, Rregullorja për taksa si dhe Rregullorja për orarin e punës së subjekteve afariste i janë nënshtruar sot një...

Guda: Ditë e madhe për qytetin e Gjilanit, 35 milion euro investime për ujërat e zeza

Fitim Guda përmes një postimi në Facebook, është shprehur i lumtur pasi në qytetin e Gjilanit do të investohen 35 milion euro. Ja...

Aksident në magjistralen Prishtinë – Gjilan, tre persona të lënduar

Mëngjesin e sotëm në rrugën Prishtinë-Gjilan, në afërsi të Liqenit të Badovcit ka ndodhur një aksident trafiku në mes dy...

Haziri: Nënshkrimi i marrëveshjes milionëshe për impiantin dhe ujërave të zeza, lajm i madh për Gjilanin

Komuna e Gjilanit ka shkaktuar progres në të gjitha fushat, ndërsa detyrë e bordit mbetet që brenda këtij viti të kryhen hartat...

SKANDALOZE: Nuk e pranuan në Universitetin e Prishtinës, madje i kërkuan 5000 euro ryshfet: 18-vjeçarja nga Gjilani habit Amerikën me zbulimin e saj

Arta Spahiu nga qyteti i Gjilanit disa vite më parë nuk u pranua në Universitetin e Prishtinës në Fakultetin e Mjekësisë, madje asaj...