Archives post

Flamurtari shpëtimin po e gjen në qytetin e Gjilanit

Pjesën më të madhe të pikëve Flamurtari i Prishtinës i mblodhi në Gjilan, pikërisht ndaj ekipeve të këtij qyteti, Dritës dhe...

Haziri me OVL UÇK bashkërendojnë aktivitetet për 20-vjetorin e çlirimit të Gjilanit

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka pritur në takim pune kryetarin e organizatës së veteranëve të luftës së...

Komuna e Gjilanit perfiton 700 Mijë mijë euro për performancën e mirë të vitit 2018 nga ana e MAPL!

Zyrtari per informimi në kabinetin e kryetarit te komunes z.Lutfi Haziri e ka bërë të ditur këtë lajm permes një statusi: Hejtera,...

Drita nikoqir i Flamurtarit

Sot gjatë ditës do të zhvillohen katër ndeshje të Superligës së Kosovës në futboll, ku disa gjëra mund të kristalizohen sa i...

Policia e Kosovës apelon ngasësve të automjeteve të kenë kujdes gjatë qarkullimit në rrugë

Reshjet e vazhdueshme të shiut që po bije në tërë territorin e vendit, po krijojnë vështirësi në trafikun rrugor dhe rrugët...

Rikthehen dy futbollistët nga Bregu i Fildishtë, Gjilani më i plotësuar për “finalet” e kampionatit

Pak ‘dritë’ në fund të tunelit për Gjilanin që nuk po kalon në ditët më të mira. Gjendja e rënduar në pozitën tabelare ka...

Vazhdojnë t’i ndihmojnë skamnorët me pako ushqimore

Aksioni humanitar “Ushqim për skamnorët” po vazhdon tutje ndërsa Iniciativa Qytetare e Zhegrës (IQZH) ka falënderuar të gjithë...

Eksperti i meteorologjisë tregon nëse reshjet do sjellin vërshime në Kosovë

Era dhe reshjet e shiut të cilat janë të pranishme këto ditë në Kosovë, kanë shkaktuar frikë se mund të ketë vërshime në vend....